ثبت بزرگترین كاهش تولید نفت آمریكا بعد از طوفند لورا

ثبت بزرگترین كاهش تولید نفت آمریكا بعد از طوفند لورا به گزارش ام آی جی تی طوفند لورا كه اواخر اوت منطقه خلیج مكزیكوی آمریكا را درنوردید، سبب توقف تولید ۱۴.۴ میلیون بشكه نفت خام در مدت دو هفته شد كه بزرگترین ضرر تولید ناشی از یك طوفان در این منطقه از سال ۲۰۰۸ به این طرف بود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، آمار دفتر ایمنی و اجرای محیط زیست آمریکا نشان داد طوفند لورا سبب تخلیه ۱۶ دکل حفاری فراساحلی و توقف فعالیت نیمی از ۶۴۳ دکل فعال در منطقه فدرال خلیج مکزیکو شد.

در آستانه ورود طوفند لورا، تولیدکنندگان نفت در منطقه خلیج مکزیکو بیشتر از ۸۴ درصد از تولید نفت و بیشتر از نیمی از تولید گاز منطقه را متوقف کرده بودند و تعطیلی تولید نفت به ۱.۵۵۸ میلیون بشکه در روز و تعطیلی تولید گاز به ۱.۶۵ میلیارد فوت مکعب در روز رسیده بود. پالایشگاهها هم فعالیتهایشان را متوقف کرده و به آماده سازی در مقابل این طوفان گرمسیری پرداخته بودند.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، اوج تعطیلی تولید نفت در ۲۵ اوت دو روز قبل از ورود طوفان روی داد و ۸۴ درصد از میانگین تولید روزانه نفت خام منطقه متوقف گردید.

طوفان مارکو که قبل از طوفان لورا از منطقه عبور کرد، بر شدت و زمان تعطیلی تولید ناشی از وقوع طوفان لورا تاییر گذاشت. طوفان مارکو در ۲۴ اوت از منطقه عبور کرد و هنوز به صورت کامل از بین نرفته بود که طوفان لورا از منطقه گلف کاست آمریکا عبور کرد.

با وجود این که طوفان لورا سبب بزرگترین تعطیلی تولید نفت آمریکا در ۱۲ سال قبل شد، اما تعطیلی تولید ناشی از آن در مقایسه با طوفانهای گوستاو و ایکه در سال ۲۰۰۸ و طوفان کاترینا در سال ۲۰۰۵ کوچکتر بود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد کرد که تولید نفت منطقه خلیج مکزیکو در اوت به ۱.۴ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرد که پایینترین تولید ماهانه از اوایل سال ۲۰۱۵ به این طرف بود. این آژانس پیش بینی نمود تولید این منطقه در دسامبر به حدود دو میلیون بشکه در روز بهبود پیدا می کند و میانگین تولید آن در سال میلادی جاری ۱.۸ میلیون بشکه در روز خواهد بود.

منبع:

1399/07/12
13:30:23
5.0 / 5
1272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز