آلایندگی جهانی ناشی از مصرف سوخت به اوج رسید

آلایندگی جهانی ناشی از مصرف سوخت به اوج رسید به گزارش ام آی جی تی بنا بر تحقیقات جدید، با كاهش تقاضا برای نیرو در سال ۲۰۲۰ به علت محدودیتهای ناشی از شیوع كرونا، آلایندگی جهانی ناشی از مصرف سوخت احیانا در سال میلادی گذشته به اوج خود رسیده است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، تحقیقات بلومبرگ انرژی فاینانس نشان داد که آلایندگیهای بخش انرژی سال جاری در نتیجه شیوع پاندمی ویروس کرونا حدود ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است. حتی اگر آلایندگیها با بهبود اقتصادی باردیگر رشد کنند، دیگر هیچگاه به سطح سال ۲۰۱۹ بازنخواهند گشت.

از سال ۲۰۲۷ به بعد انتشار آلایندگی با نرخ ۰.۷ درصد در سال تا سال ۲۰۵۰ کاسته می شود. این کاهش نتیجه توسعه بکارگیری انرژی بادی و خورشیدی و استفاده از خودرو های برقی و بهینگی مصرف انرژی در صنایع مختلف خواهد بود.

پیش بینی می شود نیروی زغال سوز در سال ۲۰۲۷ در چین و در سال ۲۰۳۰ در هند به پیک (اوج) برسد و مجموع تقاضا برای نفت در سال ۲۰۳۵ به پیک رسیده و سپس سالانه ۰.۷ درصد کاهش پیدا کرده و تا سال ۲۰۵۰ به سطح سال ۲۰۱۸ بازگردد.

اما گاز تنها سوخت فسیلی خواهد بود که با نرخ سالانه ۰.۵ درصد تا سال ۲۰۵۰ رشد خواهد نمود.

بر اساس گزارش رویترز، با وجود پیشرفت در گذار انرژی و کاهش تقاضا برای انرژی که ناشی از شیوع کووید ۱۹ بوده است، بلومبرگ انرژی فاینانس انتظار دارد آلایندگیهای بخش انرژی، دمای جهان را تا سال ۲۱۰۰ به میزان ۳.۳ درجه سلسیوس افزایش دهد که بالاتر از سقف دو درجه سلسیوس مورد توافق جهانی خواهد بود.

ماتیاس کیمل، تحلیلگر ارشد بلومبرگ انرژی فاینانس و یکی از نویسندگان این گزارش نوشت: برای این که افزایش گرمایش جهانی پایین دو درجه سلسیوس بماند، باید میزان آلایندگی از الان شش درصد در سال کاهش پیدا کند و برای محدود شدن گرمایش به ۱.۵ درجه سلسیوس، آلایندگی باید سالانه ۱۰ درصد کاهش داشته باشد.

منبع:

1399/08/07
12:36:02
5.0 / 5
1399
تگهای خبر: انرژی , سوخت , گاز , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز