حائری:

ظرفیت نیروگاه های كشور به ۸۴۵۰۰ مگاوات رسید

ظرفیت نیروگاه های كشور به ۸۴۵۰۰ مگاوات رسید معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اظهار داشت: با آغاز به كار واحد دوم گازی نیروگاه سیكل تركیبی قشم ظرفیت منصوبه نیروگاهی در جزیره قشم به ۴۸۰ مگاوات، در استان هرمزگان به ۴۰۰۰ مگاوات و در كل كشور به ۸۴ هزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش پیدا خواهد نمود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، همایون حائری امروز در مراسم افتتاح دومین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم با بیان این خبر اضافه کرد: این نیروگاه ۵۱۰ مگاواتی شامل دو واحد گازی هر یک به ظرفیت ۱۷۵ مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات است که واحد نخست گازی این نیروگاه در هفته دوازدهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به بهره برداری رسیده بود و واحد دوم گازی این مجموعه هم امروز توسط رئیس جمهور راه اندازی شد.
وی با تاکید بر اینکه ظرفیت نیروگاه های استان هرمزگان در مدت زمان فعالیت دولت و تدبیر و امید ۶۰ درصد افزوده شده است، اظهار داشت: واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی قشم برای پیک سال ۱۴۰۱ وارد مدار خواهد شد. این نیروگاه با سرمایه گذاری شرکت برق و انرژی غدیر و مشارکت گروه مپنا در حال ساخت است که کل سرمایه گذاری صورت گرفته برای این پروژه بیشتر از ۳۰۸ میلیون یورو خواهد بود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به قابلیت این نیروگاه برای تولید ۸۰۰۰ مترمکعب آب شیرین در روز، اظهار داشت: در زمان راه اندازی این نیروگاه برای ۵۰۰ نفر اشتغال زایی بوجود آمده و در دوران بهره برداری هم ۱۰۰ نفر در نیروگاه مشغول به کار خواهند بود.
حائری با تاکید بر اینکه افزایش ظرفیت منصوبه صورت گرفته پتانسیل بسیار خوبی را برای توسعه هر چه بیشتر صنایع استان هرمزگان به وجود آورده است، اظهار داشت: در هفت ماهه نخست سال جهش تولید رشد مصرف انرژی در کل استان هرمزگان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر از ۱۰ درصد افزوده شده است که سهم صنایع در این بین رشد حدود ۲۷ درصدی بوده است.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی افزود: در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید ظرفیت نیروگاه های استان ۶۰ درصد و ظرفیت پست های برق فشار قوی هرمزگان ۴۵ درصد افزوده شده است.
منبع:

1399/08/09
15:22:47
5.0 / 5
1241
تگهای خبر: آب , انرژی , تولید , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز