مدیر عامل توانیر:

17 سال است خاموشی سراسری نداشته ایم

17 سال است خاموشی سراسری نداشته ایم به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل توانیر اظهار داشت: شبكه برق كشور توانسته به همكاری سازمان پدافند غیرعامل و همراهی متخصصان برق اطمیان و پایداری بالایی در تأمین بموقع برق ایجاد نماید. پایداری بوجود آمده بگونه ای بوده كه در ۱۷ سال قبل هیچ مشكل سراسری در تأمین برق به وجود نیامده است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، محمدحسن متولی زاده امروزدر نهمین رزمایش سراسری تست آماده بکاری مولدهای اضطراری برق در مرکز پایش صنعت برق با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: برخی دستگاه ها و مراکزی که نیاز مبرم به برق دارند، هنوز نسبت به تأمین مولد اضطراری اقدام نکرده اند که باید هرچه زودتر در اینباره اقدام نمایند.
وی بیان اینکه هنوز برخی مراکز حساس و حیاتی برای تأمین مولد اضطراری اقدامی نکرده اند، به این دستگاه ها سفارش کرد: همه دستگاه هایی که نیاز ضروری به برق پایدار دارند، باید نسبت به تأمین مولد اقدام نمایند، اظهار داشت: شبکه برق جزو شبکه هایی است که به صورت معمول مورد انواع تهدیدها قرار می گیرد و ازاین رو لازم است در این حوزه دقت بیشتری به خرج داد.
وی به اقدام های انجام شده در این حوزه اشاره نمود و یکی از آنها را استفاده از فیبرنوری خود صنعت برق برای برقراری ارتباطات عنوان نمود و اظهار داشت: این شبکه به علت پایداری بالا برای برقراری ارتباط مورد استفاده قرار می گیرد.
طبق اعلام توانیر، متولی زاده توجه به وجود واحدهای پراکنده تولید برق و مولدهای اضطراری تأمین برق در سازمان ها و مراکز حساس همچون بیمارستان ها را ضروری خواند و تصریح کرد: فعالیتهای خوبی در این سال های اخیر صورت گرفته است.
مدیرعامل توانیر توضیح داد: سازمان های زیادی این مولدها را تأمین و آماده به کار کرده اند که در شرایط خاص می توان از وجود آنها استفاده کرد، همچنان که در اوج مصرف تابستان سال جاری این امر انجام شد.
وی با اشاره به اینکه هنوز برخی مراکز حساس و حیاتی برای تأمین مولد اضطراری اقدامی نکرده اند، سفارش کرد: همه دستگاه هایی که نیاز ضروری به برق پایدار دارند، باید نسبت به تأمین مولد اقدام نمایند.
متولی زاده اظهار داشت: برخی مواقع امکان دارد نتوان به علل مشکلات طبیعی برق مورد نیاز را تأمین کرد ازاین رو داشتن مولد برای همه دستگاه ها و مراکز حساس ضروریست.
مدیرعامل توانیر از آمادگی این شرکت برای کمک به دستگاه هایی که مولد دارند اما احتیاج به تعمیر و نگهداری دارند اطلاع داد و اضافه کرد: همکاران توانیر آمادگی دارند در این حوزه به دستگاه ها کمک رسانی کنند تا مولدهای آنان آماده بکار شوند.
وی افزود: هرچه واحدهای مصرف کننده برق آماده تر باشند، بهتر می توانند در شرایط اضطراری و بحرانی برق خویش را تأمین کنند.
منبع:

1399/08/11
21:27:01
5.0 / 5
1146
تگهای خبر: تخصص , تولید , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز