از سال ۱۳۹۲ تاكنون؛

تلفات برق در خوزستان ۵۰ درصد كاهش یافته است

تلفات برق در خوزستان ۵۰ درصد كاهش یافته است به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل توانیر اظهار داشت: از سال 1392 تا حالا با سرمایه گذاری های انجام شده تلفات برق در استان خوزستان بیش از 50 درصد كاهش یافته است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، محمدحسن متولی زاده قبل از ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح های وزارت نیرو که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار نمود: برق در خوزستان نقش بسیار حیاتی تری را در زندگی مردم ایفا می کند و بنا بر این صنعت برق توجه ویژه ای به این استان دارد.
وی اضافه کرد: از سال ۱۳۹۲ تا حالا علاوه بر بهره برداری از چندین نیروگاه بزرگ با ظرفیت بیش از یک هزار و ۸۰۰ مگاوات بیش از ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در شبکه های انتقال و توزیع خوزستان هزینه شد.
متولی زاده خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: امروز هم با دستور رئیس جمهور، ۹ پروژه بزرگ در هفت شهرستان استان خوزستان شامل پست ها و خطوط انتقال و فوق توزیع، نیروگاه های تولید پراکنده حرارتی، خورشیدی و برق آبی کوچک با مجموعه یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد از سرمایه گذاری انجام شده توسط بخش خصوصی صورت گرفته است، بیان کرد: از سال ۱۳۹۲ تا حالا بیش از ۴۳۰ هزار مشترک جدید در خوزستان برق دار شده و بیش از ۲۵ درصد افزایش تعداد مشترکان در این استان داشتیم اما خوشبختانه با همکاری و مشارکت مردم در چند سال اخیر بار مصرف در تابستان به خوبی مدیریت شده و نقش مؤثری در کنترل بار پیک کشور داشته است.
متولی زاده تصریح کرد: از سال ۱۳۹۲ تا حالا با سرمایه گذاری های انجام شده تلفات برق در استان خوزستان بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته که سهم بسیار مؤثری در کاهش تلفات برق در شبکه کشور داشته است؛ همین طور با اقدامات انجام شده برای مقاوم سازی شبکه در مقابل ریزگردها خوشبختانه پایداری و کیفیت برق به میزان بسیار چشمگیری افزایش پیدا کرد.
وی عنوان کرد: هم اکنون خدمات غیرحضوری در خوزستان کامل شده و مردم این استان برای دریافت خدمات نیاز به مراجعه حضوری به ادارات برق ندارند.
متولی زاده در پاسخ به سوال رئیس جمهور در خصوص اینکه یکی از مشکلاتی که در برق خوزستان در سالهای قبل داشتیم زمانی بود که با بارندگی کم و بعد هم گردوغبار مشکل قطعی برق ایجاد می کرد آیا برطرف شده است؟ اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات بسیار مؤثری دراین زمینه انجام شده که نخستین مورد توسعه ناوگان مقره شویی یا شستشوی تجهیزات هست، زمان حادثه دو دستگاه داشتیم که هم اکنون به ۴۷ دستگاه افزایش پیداکرده و بزرگ ترین ناوگان شستشوی تجهیزات برقی در استان خوزستان مستقر است.
مدیرعامل توانیر افزود: حجم عایق بندی و تجهیزات شبکه برق بیش از ۷۰۰ درصد بالا رفته و همین طور در زمینه راه اندازی شبکه های عایق گازی که در مقابل ریزگردها مقاوم هستند، پروژه های بسیاری داشتیم.
متولی زاده اظهار داشت: بیش از هفت هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه های هوایی به کابل های خود نگهدار تبدیل و همه اقدامات به کاهش بیش از ۸۰ درصدی خاموشی ها در استان خوزستان منجر گردیده است.


منبع:

1399/09/13
19:50:38
5.0 / 5
591
تگهای خبر: آب , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز