فروش سهم توتال در میدان نفتی كردستان عراق

فروش سهم توتال در میدان نفتی كردستان عراق به گزارش ام آی جی تی ابرغول نفتی توتال فرانسه سرگرم مذاکره برای فروش سهم ۱۸ درصدی خود در یک میدان نفتی در منطقه نیمه خودمختار کردستان عراق است که امکان دارد حدود ۵۰۰ میلیون دلار نقدینگی برای این شرکت فراهم آورد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، توتال سرگرم همکاری با گروه مالی جفریز برای فروش سهم خود در بلوک اکتشافی سارسنگ در کردستان عراق است که توسط شرکت HKN Energy که زیرمجموعه هالیوود اینترنشنال انرژی است، اداره می شود.

این شرکت فرانسوی برای تحمل رکود نفتی سال جاری و آماده شدن برای آینده انرژی پاک، به دنبال فروش بعضی از داراییهایش است. توتال بعد از خرید شرکت مرسک اویل که بلوک سارسنگ در کردستان یکی از داراییهای مهمش بود، سهامدار این پروژه شد.

منابع آگاه به بلومبرگ اعلام کردند مذاکرات ادامه دارد و هیچ تصمیم نهایی درباره فروش گرفته نشده است.

توتال همزمان با بررسی فروش داراییهای فرعی خود، به دنبال کاهش آلایندگی و تبدیل شدن به یک شرکت انرژی مانند همه همتایان اروپایی اش است. این شرکت بدنبال افزایش یک سومی تولید انرژی است که نیمی از این رشد در ارتباط با گاز طبیعی مایع (LNG) و نیمی دیگر برق تولید تجدیدپذیرها خواهد بود.

پاتریک پویانه، مدیرعامل توتال در سپتامبر به روزنامه فرانسوی لوپاریسین گفته بود که این شرکت می خواهد به یکی از پنج تولیدکننده انرژی تجدیدپذیر برتر جهان تبدیل گردد. فعالیت های فعلی این شرکت شامل ۵۵ درصد نفت، ۴۰ درصد گاز و کمتر از پنج درصد برق تولید تجدیدپذیرهاست اما در سال ۲۰۵۰ فعالیت توتال به ۲۰ درصد نفت، ۴۰ درصد گاز و ۴۰ درصد انرژی تجدیدپذیر تقسیم می شود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، پویانه هفته گذشته گفته بود تمرکز ما روی پروژه هایی است که می توانند در قیمت پایین نفت و هزینه های بالاتر کربن دوام بیاورند. این بهترین راه برای حفاظت در مقابل ریسک داراییهای بدون مشتری است.

منبع:

1399/09/15
23:19:28
5.0 / 5
1134
تگهای خبر: انرژی , توتال , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز