آزمایشگاه تست پنل های خورشیدی افتتاح شد

آزمایشگاه تست پنل های خورشیدی افتتاح شد آزمایشگاه تست پنل های خورشیدی پژوهشگاه نیرو، همزمان با روز پژوهش شروع به کار کرد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، این آزمایشگاه که به همت پژوهشگاه نیرو به راه افتاده است، در فاز نخست امکان انجام آزمون های نمونه در کشور نظیر آزمون تعیین بیشترین توان، آزمون ضرایب دمایی، آزمون دمای کارکرد نامی سلول، آزمون بازده در شرایط استاندارد، آزمون عملکرد در شدت تابشی پائین، آزمون بازرسی الکترولومینسنس، آزمون مقاومت عایقی را فراهم می آورد و در ادامه و با تجهیز کامل، امکان صدور تائیدیه استانداردهای تائید صلاحیت محصول و استانداردهای تکمیلی را فراهم خواهد ساخت.
بنا بر این گزارش، پشتیبانی از تحقیقات، توسعه فن آوری و بومی سازی صنعت فتوولتائیک در کشور، مشاوره به نهادهای حاکمیتی و سرمایه گذاران خصوصی همچون اهداف راه اندازی این آزمایشگاه مرجع است.
راه اندازی این آزمایشگاه تحقیقاتی، زمینه ساز افزایش کیفیت پنل های خورشیدی مورد استفاده در کشور و کنترل کیفیت ماژول های فتوولتائیک است.
در سالیان اخیر به واسطه حجم عظیم سرمایه گذاری در عرصه تولید برق و انرژی خورشید در دنیا، شاهد رشد سریع فناوری و کاهش چشم گیر هزینه های تولید ماژول فتوولتائیک بوده ایم که با عنایت به پیشبینی موسسات معتبر دنیا، در آینده نزدیک ارزان ترین روش تولید برق در جهان خواهد بود.
در ایران هم در سالهای اخیر، حجم مالی قابل توجهی به پشتیبانی از خرید برق نیروگاه های تجدیدپذیر اختصاص یافته که عمده آن در ارتباط با تولید برق از نیروگاه های فتوولتائیک بوده است.
توجه ویژه به کنترل کیفیت محصولات مورد استفاده در این عرصه، کمک شایانی به حفظ سرمایه های مصروف کشور در این بخش نوپا خواهد نمود و از هدر رفت سرمایه های اجتماعی جلوگیری و در نهایت منجر به توسعه صنعت و ترویج این انرژی پاک و سبز در کشور خواهد شد.1399/09/25
13:12:17
5.0 / 5
674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز