بنیاد راكفلر از سرمایه گذاری نفتی كنار كشید

بنیاد راكفلر از سرمایه گذاری نفتی كنار كشید بنیاد راکفلر که در سال 1913 توسط جان دی راکفلر تاسیس شده بود، تصمیم گرفته سرمایه گذاری در سوختهای فسیلی را متوقف کرده و دیگر سرمایه گذاری جدیدی در این صنعت نداشته باشد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، منابع پولی برای تاسیس بنیاد پنج میلیارد دلاری راکفلر برای اولین بار از پول نفت راکفلر و شرکت استاندارد اویل که وی در اواخر قرن نوزدهم تاسیس کرد، تامین شد.

اما با موج بیش از پیش گرایش سرمایه گذاران بین المللی به منابع انرژی پاک تر، بنیاد راکفلر تازه ترین سرمایه گذاری است که سرمایه گذاری در سوختهای فسیلی را متوقف می کند.

راجیو شاه، رئیس بنیاد راکفلر در مصاحبه با سی ان ان بیزنس اظهار داشت: مصرف سوختهای فسیلی برای پایداری اقتصادمان و رشد اقتصادی در بلندمدت ضروری نبوده و به ضر آینده اقلیمی ماست. ما سرمایه گذاریهای جدید نفتی را از این پس متوقف می نماییم و علاقمندیم که موسسات همتای ما به این اقدام ملحق شوند.

بنیاد راکفلر اولین نهاد از خاندان راکفلر نیست که روابطش با بخش سوختهای فسیلی را قطع می کند. صندوق برادران راکفلر که در سال ۱۹۴۰ توسط پسران جان دی راکفلر تاسیس شد هم پنج سال پیش سرمایه گذاری در سوختهای فسیلی را متوقف کرد و در ماه مه امسال گزارشی منتشر می کرد که نشان داد چطور از زمان توقف سرمایه گذاری در سوختهای فسیلی در پنج سال قبل بازدهی سرمایه گذاریش بالاتر از فاکتور های بازار بوده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، صندوق بازنشستگی مشترک ۲۲۶ میلیارد دلاری ایالت نیوروک که یکی از بزرگترین صندوقهای بازنشستگی است، اوایل ماه جاری اعلام نمود به بازنگری همه شرکتهای انرژی که در آنها سرمایه گزاری نموده است، می پردازد تا آمادگی آنها برای گذار انرژی را ارزیابی کند و سرمایه گذاریهای در رابطه با اقلیم که پرریسک شمرده می شوند را کنار خواهد گذاشت.
1399/09/30
18:23:10
5.0 / 5
918
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز