مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان تهران:

راه اندازی نیروگاه خورشیدی در استان تهران مورد حمایت قرار می گیرد

راه اندازی نیروگاه خورشیدی در استان تهران مورد حمایت قرار می گیرد به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران اظهار داشت: گسترش و پشتیبانی از راه اندازی نیروگاه های خورشیدی یکی از راهبردهای محوری شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در جهت کاهش تلفات است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، حاجی رضا تیموری، اظهار داشت: با تولید انرژی های پاک سالیانه میلیون ها مترمکعب سوخت فسیلی صرفه جویی شده و از انتشار گازهای آلاینده جلوگیری می شود، همینطور علاوه بر مزایای پدافند غیرعامل در اشتغال زایی جوانان منطقه هم تاثیر می گذارد. تیموری ضمن اشاره به شرایط کرونایی حاکم بر کشور و عرضه خدمات الکترونیکی از راه اپلیکیشن برق من، سایت شرکت برق و تلفن ۱۲۱ بر ضرورت استفاده هرچه بیشتر مشترکان و متقاضیان از خدمات مذکور و عدم رجوع حضوری به مناطق برق تحت پوشش شرکت تصریح کرد و اضافه کرد: الان ۳۷ خدمت به صورت غیرحضوری به مشترکان عرضه می شود. وی ضمن قدردانی از همکاری مشترکان بخش های مختلف برای گذر موفق از دوره اوج مصرف تابستان، اظهار داشت: مبلغ ۱۴۹ میلیارد ریال بعنوان پاداش، برای مشترکان مذکور تخصیص داده شد که از این مبلغ ۱۱۴ میلیارد ریال سهم صنایع، ۱۷ میلیارد ریال سهم کشاورزان و ۱۸ میلیارد ریال هم سهم سایر مشترکان است و به حساب بستانکاری آنها منظور می شود. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با قدردانی از تلاشهای تمامی همکاران و مشترکانی که در طرح های فنی و غیرفنی مدیریت مصرف انرژی در تابستان مشارکت داشتند، اظهار داشت: استفاده از مولدهای تولید برق توسط مشترکان دیماندی، قطع برق چاه های آب کشاورزی به مدت چهار ساعت در زمان اوج مصرف، عقد تفاهم نامه با مشترکان صنعتی و جابجایی بار مصرفی آنها به روزهای پنجشنبه و جمعه و همکاری شهرک های صنعتی در کاهش ساعات فعالیت خود به مدت چهار ساعت در خلال دو روز در هفته در زمان های اوج بار، مؤثرترین طرح های انجام شده در جهت تأمین برق پایدار برای کلیه مشترکان در فصل تابستان بودند. تیموری خاطرنشان کرد: مدت زمان مورد نیاز برای مدیریت بار مشترکان و عبور از پیک بار تابستان فقط سه ماه در سال است، یعنی از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ماه که خوشبختانه با عنایت به شرایط جوی این همکاری سال جاری از اواخر خردادماه تا ۱۴ مرداد ماه به طول انجامید. با اصلاح و بهینه سازی تأسیسات و تجهیزات شبکه ها ضمن تاب آور کردن آنها، قابلیت اطمینان شبکه ها افزایش می یابد، تعداد خاموشی ها کم می شود و در نهایت با تأمین و استمرار برق تحویلی رضایتمندی مشترکان افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران چالش اصلی برق استان را عدم تأمین منابع نقدینگی برای تحقق اهداف تبیین شده و اجرای پروژه های تعریف شده برشمرد و افزود: در شهرستان پاکدشت ۹۳ درصد از بهای انرژی فروخته شده وصول شده، در صورتیکه باید این میزان با دریافت قسمتی از بدهی معوقه مشترکان به عدد ۱۰۵ درصد برسد. تیموری در خاتمه خاطرنشان کرد که عدم پرداخت بهای انرژی مصرفی توسط بعضی از مشترکان میزان مطالبات این شرکت از مشترکان را به عددی نزدیک به ۵۲۰ میلیارد تومان رسانده است که از این مبلغ بدهی، مشترکان بخش های خانگی ۱۱۱ میلیارد تومان، تجاری ۱۳۱ میلیارد تومان، عمومی و ادارات ۹۱ میلیارد تومان، کشاورزان با احتساب آب و آبفا ۱۴۳ میلیارد تومان و مشترکان صنعتی ۴۳ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده اند.


منبع:

1399/10/01
14:25:49
5.0 / 5
564
تگهای خبر: آب , انرژی , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز