وزیر نیرو:

اجرای پویش هر هفته الف- ب -ایران نقشه دشمنان را خنثی كرد

اجرای پویش هر هفته الف- ب -ایران نقشه دشمنان را خنثی كرد به گزارش ام آی جی تی وزیر نیرو اظهار داشت: اجرای پویش هر هفته الف- ب -ایران نقشه دشمنان در خصوص وجود شرایط روزمرگی به علت تحریم ها در ایران را خنثی کرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، رضا اردکانیان بامداد سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه های هفته سی و سوم پویش «هر هفته الف -ب -ایران» که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار نمود: به مدد ۴۰ سال تجربه در دوران جمهوری اسلامی و حس تعلق بارز، دوران حاضر یکی از دوران طلایی در عرصه خدمت رسانی به حساب می آید.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه در دولت دوازدهم در شرایطی کار کردیم که کشور خشک ترین سال آبی در ۵۰ سال گذشته را می گذراند، اضافه کرد: سال ۹۶ تا ۹۷ خشک ترین سال آبی طی ۵۲ سال گذشته در کشور بود. سال ۹۶ تا ۹۷ خشک ترین سال آبی طی ۵۲ سال گذشته در کشور بود.
وی ضمن اشاره به اینکه تغییر اقلیم بعنوان یک پدیده مشخص مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد، اظهار داشت: این شرایط بدین معنا است که وضعیت آب و هوایی معتدل کمتر رخ می دهد و سالهای تر و خشک را پیاپی خواهیم داشت بنابراین باید برای این شرایط آماده تر شویم.
اردکانیان با اشاره به اینکه به مدد الهی و به اتکای سرمایه های پرارزش انسانی کشور چه در دولت چه در دانشگاه ها و بخش خصوصی و با همراهی آحاد مردم طی دو سال قبل اقدامات مناسبی انجام شد، اظهار داشت: توانستیم با عوارض خشکسالی و تر سالی شدید به خوبی برخورد نماییم.
عدم ایجاد اختلال در تأمین آب و برق مورد نیاز مردم اولویت وزارت نیرو
وی افزود: دشمنان نظام و ملت به علل مختلف بنا را بر این گذاشته بودند که جمهوری اسلامی ایران جشن های ۴۰ سالگی خویش را برگزار نکند و این بدان معنا بود که همه عوامل و ظرفیت ها و منابع مالی به کار گرفته شود و با پایین آوردن تاب آوری و افزایش التهاب در جامعه شرایطی را رقم بزنند تا رویایشان محقق شود.
وزیر نیرو نقش خدمتگزاران دولت و مردم در عبور ایمن کشور از این ورطه را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: باید بگونه ای عمل می کردیم که از یک سو اختلالی در تأمین آب و برق مورد نیاز مردم ایجاد نمی شد و از طرفی با سرعت دادن به گردش چرخ تولید آب و برق بعنوان زیر ساختی ترین عرصه ها، شرایط تحقق منویات رهبری را در سال جهش تولید فراهم می کردیم.
اردکانیان با اشاره به اینکه وجه سوم مأموریت ما این بود که بتوانیم در کاهش التهاب احتمالی در مردم و افزایش امنیت خاطر و آسایش آنها نقش آفرینی نماییم، بیان نمود: پویش «هر هفته الف- ب- ایران» یک مأموریت مشترک برای همه علاقه مندان به انقلاب و نظام بوده و وزارت نیرو صرفا یک هماهنگ کننده برای این جمع وسیع است.
وی خاطرنشان کرد: با طراحی این پویش نشان دادیم در شرایطی که دشمنان تلاش در القای این دارند که شرایط ایران در این ایام به علت تحریم های گسترده، روزمرگی است و این بی امیدی زمینه ساز التهابات خواهد شد، این قابلیت در همین ایام وجود دارد که یک برنامه ریزی شش ماهه و یک ساله صورت گیرد.
افتتاح ۲۲۷ طرح آب و برق با اعتبار ۳۳ هزار میلیارد تومان در سال گذشته
وزیر نیرو ضمن اشاره به اینکه در فرصت شش ماهه مذکور تا آخر سال گذشته ۲۲۷ طرح در حوزه آب و فاضلاب با اعتبار ۳۳ هزار میلیارد تومان در سرتاسر کشور افتتاح شد، تصریح کرد: اصلاح روش منابع موجود یکی از روش هایی بود که مورد استفاده قرار گرفت.
اردکانیان نخستین و مهمترین سرمایه در حوزه آب و برق را منابع انسانی نخستین و مهمترین سرمایه در حوزه آب و برق منابع انسانی است دانست و اضافه کرد: برخی مناسبات غلط و بی حوصلگی ها سبب شده بخش عظیمی از این نیروها احساس مناسبی برای بکارگیری تمام انگیزه خود نداشته باشند و ما با استفاده از روش فراخوان برای انتصابات، تلاش در کاهش این حس داشتیم.
وزیر نیرو ضمن اشاره به اینکه بیشتر از سه هزار و ۵۰۰ نفر و تا آخر دولت بیشتر از پنج هزار نفر با اختیار قانونی بازنشسته شده و می شوند، اضافه کرد: ماندن افراد بازنشسته باعث کاهش انگیزه نیروهای جوان می شد و بازنشستگی با اختیار پیش از دولت دوازدهم صفر بود اما الان سه هزار و ۵۰۰ تن از مدیران ما این گونه بازنشسته شدند.
وزیر نیرو به فراهم کردن شرایط جذب نیرو از مسیرهای تعیین شده و بستن در به روی حتی یک مورد بکارگیری نیرو خارج از روال قانونی اشاره و اظهار نمود: تابحال در دوران مدیریت بنده حتی یک نیرو را به صورت سفارشی استخدام نکرده ام.
رشد ۴.۵ درصدی تولید برق در بخش های تولیدی
اردکانیان با اشاره به اینکه برای نخستین بار در دو سال متوالی به جای آنکه چهار هزار مگاوات نیروگاه برای عبور از اوج بار بسازیم، رشد اوج بار ۵.۲ درصدی را به حدود یک درصد رساندیم، اظهار نمود: این وضعیت تثبیت می شود و این سرمایه گذاری ها را می توانیم در عرصه های دیگر به کار گیریم.
وی ضمن اشاره به اینکه در شش ماهه نخست سال جاری در حوزه انرژی در بخش های تولیدی کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۴.۵ درصد و در صنایع بزرگ تا ۱۲ درصد رشد داشتیم، اضافه کرد: این دستاوردها با اتکا به خیزشی بود که ریشه اصلی آنرا در توفیق این پویش می دانم که باعث شد به ظرفیت های خود در حوزه آب و برق بیشتر دقت نماییم.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه در مجموعه ۱۷۶ پروژه ساخت و سازی و سرمایه گذاری از پویش «هر هفته الف ب ایران» به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: بیشتر از ۵۱ هزار میلیارد تومان برای این پروژه ها سرمایه گذاری شده و این مسیر ادامه دارد.


منبع:

1399/10/02
14:15:24
5.0 / 5
649
تگهای خبر: آب , انرژی , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز