ثبت ركوردی تازه در مقدار انتقال گاز ایران

ثبت ركوردی تازه در مقدار انتقال گاز ایران مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از ثبت رکوردی تازه در تاریخ انتقال گاز کشور آگاهی داد و اعلام نمود که این مقدار به بیش از 818 میلیون مترمکعب گاز در روز رسید.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مهدی جمشیدی دانا در بازدید از تاسیسات تقویت فشار گاز و مرکز بهره برداری خطوط لوله اردبیل، اظهار داشت: برای اولین بار با انتقال روزانه بیش از ۸۱۸ میلیون مترمکعب گاز، مقدار انتقال گاز شیرین ایران رکود زد که در مقایسه با رکورد ثبت انتقال گاز سال ۱۳۹۸، افزایش ۳ درصدی را نشان میدهد.
وی با اشاره به نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده در ۸۶ تاسیسات تقویت فشار و بیش از ۳۷ هزار کیلومتر خطوط لوله فشار قوی که سه برابر طول قطر کره زمین است، افزود: در هشت ماه نخست امسال، ۱۶۳ میلیارد مترمکعب گاز به مبادی مصرف منتقل شده است که در این بخش نیز شاهد افزایش ۴ درصدی نسبت به پارینه بودیم.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در ادامه به تمهیدهای زمستانی با وجود محدودیت ها و شرایط خاص بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره و اظهار نمود: بیش از ۸۳۰۰ کیلومتر پیگرانی هوشمند در مراحل مختلف، ۳۲۰۰ کیلومتر پیگرانی تمییزکننده، ۲۹ هزار و ۲۱۸ کیلومتر نشت یابی خطوط لوله و ۱۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع تعویض پوشش خط لوله همچون اقدام های مهم در این زمان بوده است.
طبق اعلام شرکت ملی گاز، جمشیدی دانا درباره مقدار ذخیره سازی گاز کشور، اظهار داشت: مخازن ذخیره سازی در فصل سرما و در زمان مصارف حداکثری به پایداری شبکه انتقال گاز کمک می نماید که در هشت ماه نخست سال شاهد افزایش ۱۷ درصدی مقدار تزریق گاز به مخزن سراجه و افزایش ۲۶ درصدی ذخیره گاز به مخزن شوریجه بودیم.
وی از نیروی انسانی بعنوان سرمایه های باارزش سازمان یاد کرد و اضافه کرد: حدود ۱۱ هزار نیروی متعهد و متخصص وظیفه نگهداری، تعمیرات و حفاظت خطوط لوله فشار قوی گاز را به عهده دارند که حدود یک هزار بهره بردار به صورت ۲۴ ساعته انتقال گاز را در تاسیسات و خطوط لوله پایش می کنند تا هیچ خللی در پایداری انتقال گاز خصوصاً در فصل سرما بوجود نیاید.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در آخر از همه مردم خواست تا با مصرف بهینه گاز طبیعی، این مجموعه را در تامین پایدار گاز به مبادی مصارف خانگی، تجاری و نیروگاهی یاری کنند.1399/10/06
23:06:17
0.0 / 5
746
تگهای خبر: تخصص , سازمان , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز