وزیر نیرو اعلام كرد

آبرسانی سالم و پایدار به ۱۱ هزار و ۹۶۲ روستا

آبرسانی سالم و پایدار به ۱۱ هزار و ۹۶۲ روستا به گزارش ام آی جی تی وزیر نیرو اظهار داشت: تا امروز 11 هزار و 962 روستا با جمعیت بیش از 8 میلیون نفر در دولت کنونی به شرکت آبرسانی وصل شدند و تا آخر سال این جمعیت به 9.3 میلیون نفر افزایش می یابد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از صدا و سیما، رضا اردکانیان در مراسم بهره برداری از ۲۵ طرح آب و برق با حضور رئیس جمهور در سی و نهمین هفته از افتتاح طرح های ملی تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید در آبرسانی به روستاها، اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۹۶۲ روستا در دولت تدبیر و امید به شبکه آبرسانی سالم و پایدار وصل شدند.
وزیر نیرو اظهار داشت: سد کانی سیب و شبکه های اصلی آبیاری و زهکشی کرم آباد، از مهمترین طرحی است که امروز افتتاح می شود.
اردکانیان اضافه کرد: در چالش هر هفته الف- ب ایران، امروز طرح های مهمی در استان های آذربایجان غربی، مازندران، اردبیل و اصفهان در بخش های آب و برق با دستور رئیس جمهور افتتاح می شود و مردم از نتیجه طرح ها بهره مند خواهند شد.
وی افزود: وعده ۲۵۰ طرح بزرگ آب، برق و فاضلاب را علاوه بر طرح های روزانه به مردم داده ایم که از این تعداد با احتساب طرح های امروز تا حالا ۱۹۰ طرح به ثمر رسیده است و تا آخر سال ۶۰ طرح بزرگ دیگر تمام می شود.
وزیر نیرو اظهار داشت: امروز در استان مازندران به ۵۷ روستا با جمعیت ۳۲ هزار و ۶۶۰ نفر آبرسانی می شود.
اردکانیان با اعلان اینکه در بحث آب و فاضلاب شهری در تراز جهانی قرار داریم، اضافه کرد: در سال قبل طرح یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی انجام و موجب شد تا منابع مالی، انسانی و تجهیزات یکپارچه شود.
وی اظهار داشت: تا امروز با احتساب ۵۷ روستا، ۱۱ هزار و ۹۶۲ روستا با جمعیت بیش از ۸ میلیون نفر در دولت کنونی به شرکت آبرسانی وصل شدند و تا آخر سال این جمعیت به ۹.۳ میلیون نفر افزایش می یابد.
اردکانیان اضافه کرد: پیش از این دولت، به ۹۰۰ هزار جمعیت روستایی آبرسانی شده بود که با احتساب آن، جمعیت بهره مند روستایی از آب آشامیدنی، به ۱۰.۲ میلیون نفر خواهد رسید که دستاورد بزرگ دولت می باشد.
وی افزود: طرح های نیروگاهی مقیاس کوچک و بزرگ در استان های مازندران و اصفهان افتتاح می شود ضمن اینکه در استان های اردبیل و آذربایجان غربی نیز برق رسانی به روستاها را داریم.
وزیر نیرو اظهار داشت: سد کانی سیب و شبکه های اصلی آبیاری و زهکشی کرم آباد به وسعت ۸ هزار و ۴۰۰ هکتار، از مهمترین طرحی است که امروز افتتاح می شود. ضمن اینکه راه اندازی شبکه اصلی، ماموریت وزارت نیرو است و وزارت جهاد کشاورزی مشغول انجام شبکه های فرعی است که با اتمام آن آب بدست روستاییان می رسد.
اردکانیان اضافه کرد: در سد کانی سیب، ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است و قادر می باشد در طول سال ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب تنظیم شده را به دریاچه ارومیه واریز نماید.
وزیر نیرو اظهار داشت: در ۲۰ سال قبل یعنی از سال ۷۴ تا سال ۹۳ با وجود بارش های متنوع بطور متوسط هر ساله ۴۰ سانتی متر آب دریاچه ارومیه افت داشته است و اگر درمان شروع نمی شد دریاچه ارومیه درسال ۹۶ خشک می شد.
وی افزود: بر اثر کارهایی که از سال ۹۳ تا حالا شروع شده، تراز دریاچه ارومیه، ۷۱ سانتی متر بیشتر شد یعنی حدود ۷۵۰ کیلومتر مربع وسعت دریاچه ارومیه افزایش یافته و حجم آب از ۱.۵ میلیارد متر مکعب به بیش از ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است.
اردکانیان اظهار داشت: وظیفه ما رها سازی آب در دریاچه ارومیه بود و تا حالا ۶ میلیارد و ۱۳۳ میلیون متر مکعب آب برای تامین حقابه محیط زیستی دریاچه ارومیه، رها کرده ایم.


منبع:

1399/10/12
23:20:42
0.0 / 5
635
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز