مقدار فرآورش گاز كشور افزایش یافت

مقدار فرآورش گاز كشور افزایش یافت به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از ثبت رکوردی تازه در فرآورش گاز در پالایشگاه های کشور اطلاع داد و اعلام نمود این مقدار به روزانه ۸۴۰ میلیون مترمکعب رسیده است و مصرف بهینه گاز ازسوی مردم لزوم دارد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، حسن منتظرتربتی در اینباره اظهار داشت: این رقم تابحال در تاریخ فرآورش گاز کشور بی سابقه بوده است و امیدواریم تا ۱۰ روز آینده افزایش یابد. تغییراتی در سیستم پالایشگاهی و برگشت از منابع گازی انجام شده است تا از این طریق بتوانیم بخشی از این مقدار مصرف را با افزایش تولید پاسخگو باشیم.
وی افزود: این اقدام ها با عنایت به مقدار بالای مصارف خانگی و تجاری انجام شده تا بتوان موازنه تولید و مصرف را تا حدی مثبت کرد.
طبق اعلام وزارت نفت، معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به اینکه الان برای انتقال بهتر و ایمن گاز از همه توان خود استفاده می نماییم، خاطرنشان کرد: حالا این گاز را به صورت کامل از جنوب کشور به مناطق شمال، شمال شرق و شمال غرب کشور و مناطقی که مصارف بالاتری دارند، منتقل می نماییم و امیدواریم این مقدار افزایش تولید، جایگزین مصرف بالا شود.
تربتی تاکید کرد: باید بدانیم که بی گمان نمی توان از راه افزایش تولید به موازنه در شبکه دست یافت و همه مردم بطور حتم باید با مصرف بهینه گاز ما را همراهی و یاری کنند تا بتوانیم این انرژی پاک را به صنایع و نیروگاه ها هم اختصاص دهیم.
منبع:

1399/10/19
22:09:51
0.0 / 5
668
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز