بانك سوییسی پیش بینی كرد

صعود نفت برنت به ۶۰ دلار تا اواسط امسال

صعود نفت برنت به ۶۰ دلار تا اواسط امسال ام آی جی تی: بانک سرمایه گذاری سوییسی یو بی اس به دنبال اقدام غیرمنتظره عربستان سعودی برای کاهش بیشتر تولید به صورت داوطلبانه و انتظار بهبود چشمیگر تقاضا در سه ماهه دوم سال 2021، پیش بینی نمود قیمت هر بشکه نفت برنت تا اواسط امسال به 60 دلار صعود خواهدنمود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، بعد از دیدار هفته جاری وزیران نفت اوپک پلاس اعلام نمود تولیدش در ماههای فوریه و مارس را یک میلیون بشکه در روز علاوه بر محدودیت عرضه فعلی کاهش خواهد داد.

تحلیلگران بانک یو بی اس در یادداشتی نوشتند: با این اقدام عربستان سعودی افزایش تولید ۵۰۰ هزار بشکه ای اوپک پلاس در ژانویه بطور کامل معکوس می شود بازارهای نفت در نیمه اول سال محدودیت عرضه بیشتری پیدا می کنند. اقدام این کشور نشان دهنده تمایل برای دفاع از قیمتها و پشتیبانی از بازار نفت در بحبوحه نگرانیهای بازار نسبت به چشم انداز تقاضا به سبب تمدید محدودیتهای رفت و آمد در اروپاست. اما اگر تقاضا به میزان کمتری کاهش پیدا کند، اقدام سعودیها به تسریع روند کاهش ذخایر نفت کمک خواهدنمود.

بانک یو بی اس پیش بینی نمود قیمت هر بشکه نفت برنت در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۶۳ دلار خواهد بود و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا سه دلار کمتر از برنت معامله شود.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت نفت روز پنج شنبه آشوبهایی که هواداران ترامپ بر پا کرده بودند را نادیده گرفت و تحت تاثیر موافقت یکجانبه عربستان سعودی برای کاهش بیشتر تولید در دو ماه آتی و کاهش ذخایر نفت آمریکا به بالاترین حد در ۱۱ ماه اخیر صعود کرد. بهای معاملات نفت برنت ۱۸ سنت افزایش یافت و به ۵۴ دلار و ۴۸ سنت در هر بشکه رسید در صورتیکه پیش تر تا مرز ۵۴ دلار و ۹۰ سنت پیش رفته بود. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا که اواسط معاملات تا رکورد ۵۱ دلار و ۲۸ سنت صعود کرده بود، آخرین بار با ۲۴ سنت افزایش، به ۵۰ دلار و ۸۷ سنت در هر بشکه رسید.

منبع:

1399/10/20
14:28:45
0.0 / 5
635
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز