عملیات پیش راه اندازی پالایشگاه نفت قشم شروع می شود

عملیات پیش راه اندازی پالایشگاه نفت قشم شروع می شود به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل پالایشگاه نفت فوق سنگین قشم اظهار داشت: عملیات پیش راه اندازی بزرگترین پالایشگاه قیر کشور زیر مجموعه گروه گسترش انرژی پاسارگاد بدون حضور لایسنسور خارجی و تنها با اتکاء بر توان مهندسان داخلی روز پنجشنبه هفته جاری(25دی ماه) با حضور رئیس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس شروع خواهد شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، قاسم محمودی با اشاره بر تکیه بر توان مهندسان و سازندگان تجهیزات داخلی دراین پروژه اشاره کرد: این پالایشگاه با ظرفیت ۷۰ هزار بشکه در روز برنامه ریزی شده که در ۲ فاز مختلف و هر فاز ۳۵ هزار بشکه در حال اجراست.
بگفته وی تا کنون در جهت اجرای این طرح حدود ۱۳۵میلیون یورو منابع ارزی هزینه شده که ازاین میزان ۸۵ میلیون یورو متعلق به صندوق توسعه ملی و مابقی از طرف گروه گسترش انرژی پاسارگاد تامین گردیده است.
مدیرعامل پالایشگاه نفت فوق سنگین قشم اظهار نمود: تا کنون در جهت اجرای این طرح مبلغی حدود ۲۸۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان نیز به صورت ریالی هزینه شده است.
محمودی تولید نهایی این پالایشگاه را در آخر بهره برداری از یک فاز مذکور معادل ۹۳۵ هزار تن قیر در سال و ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام سبک دانست و اضافه کرد: رایزنی ها جهت ستاندن مجوزهای لازم جهت صادرات این محصولات و البته فروش بخشی ازاین میزان تولید در داخل کشور بعد از ایجاد واحد بسته بندی صورت گرفته است.
وی روش صادراتی قیر را به صورت مذاب و بوسیله کشتی های مخصوص دانست و اظهار داشت: طرح های توسعه ای درباب این پالایشگاه مطرح است که احیانا با تعریف فاز ۳ و تبدیل نفت خام سبک تولیدی به فراورده های پائین دستی اهتمام بر ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای کشور خواهیم داشت.
مدیرعامل پالایشگاه نفت فوق سنگین قشم ضمن اشاره به راه اندازی اسکله در دست ساخت برای واردات خوراک و صادرات و همین طور تامین آب، برق، بخارتوسط شرکت قشم مولد، به توانمندی سازندگان و پیمانکاران داخلی و ظهور این توانمندی ها دراین پالایشگاه اشاره و اشاره کرد: مراحل ساخت و اجرای این پروژه عموما توسط پیمانکاران و سازندگان داخلی صورت گرفته؛ به نحویکه ۶۰درصد از تجهیزات مورد استفاده دراین پالایشگاه توسط سازندگان داخلی طراحی و تولید شده است.
منبع:

1399/10/22
17:24:32
0.0 / 5
864
تگهای خبر: آب , انرژی , پالایشگاه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز