علت قطعی برق در تهران چیست؟

علت قطعی برق در تهران چیست؟ به گزارش ام آی جی تی سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: در بعضی از مناطق کشور محدودیت موقتی بدنبال مبحث محدودیت سوخت نیروگاه ها اعمال شده است که سبب شد در بعضی مناطق خاموشی مقطعی داشته باشیم.


مصطفی رجبی مشهدی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به قطع برق در بعضی منازل در مناطق ۲، ۳، ۶، ۹، ۱۱، ۱۳ و ۱۴ تهران اظهار نمود: در بعضی از مناطق کشور محدودیت موقتی بدنبال مبحث محدودیت سوخت نیروگاه ها اعمال شده است که سبب شد در بعضی مناطق خاموشی مقطعی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه با عنایت به این که خاموشی مقطعی بود و امکان اطلاع رسانی نداشتیم، اظهار داشت: به محض اینکه مشکل سوخت و محدودیت تأمین گاز برطرف شود، خاموشی نخواهیم داشت.
او اضافه کرد: اگر مردم ۱۰ درصد در مصرف گاز صرفه جویی کنند مشکل قطعی برق نخواهیم داشت.
رجبی مشهدی درباره مذاکره با وزارت نفت برای تأمین بیشتر سوخت اظهار داشت: با تأمین گاز خانگی است که امیدواریم با صرفه جویی این موانع برطرف شود.
او از هموطنان خواست که در جهت کمک به حفظ پایداری شبکه برق و تأمین گاز همه مناطق، با خاموش کردن لامپ های اضافی در منزل و محل کار، پوشیدن لباس گرم در منزل و کاهش یک درجه ای دمای هوای منزل و محل کار، در این مبادرت به دست اندرکاران صنعت برق و گاز همکاری کنند. همینطور اطلاعات بیشتر در اینباره اعلام خواهد شد.
شرکت توانیر در اطلاعیه ای اعلام نموده به علت افزایش مصرف برق و گاز در بخش خانگی و تجاری و محدودیت سوخت تحویلی به برخی از نیروگاه ها، خاموشی های پراکنده در بعضی مناطق اعمال شده است. ازاین رو از هموطنان همیشه همراه خواهشمندیم با کاهش حداقل1 تا 2 درجه از دمای منازل و محل کار و مدیریت مصرف گاز و برق، امکان استمرار تأمین انرژی را برای همه هموطنان فراهم آورند.
منبع:

1399/10/23
23:30:26
0.0 / 5
605
تگهای خبر: انرژی , سوخت , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز