یك مقام مسئول خبر داد

افزایش ذخایر نفت ایران در آب های خلیج فارس

افزایش ذخایر نفت ایران در آب های خلیج فارس به گزارش ام آی جی تی مدیر امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران از افزایش ذخایر نفت درجای کشور در میادین نفتی خلیج فارس اطلاع داد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از صدا و سیما، علی خواجوی، اظهار داشت: بعد از مطالعات انجام شده در ۴ میدان بهرگان سر، هندیجان، نوروز و ابوذر که همگی در آب های خلیج فارس قرار دارند، بیشتر از ۷۴۰ میلیون بشکه نفت به ذخایر نفت کشور افزوده شد.
وی اضافه کرد: با عنایت به ضریب بازیافت این میادین، ۲۱۷ میلیون بشکه نفت این میادین قابل استحصال است که اگر قیمت هر بشکه نفت را ۴۵ دلار در نظر بگیریم، معادل ۱۰ میلیارد دلار به ارزش منابع قابل استحصال میادین نفتی فلات قاره ایران افزوده شده است.
مدیر امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران با اشاره به اینکه این میزان نفت با فناوری های کنونی قابل برداشت است، افزود: به منظور برداشت این نفت باید حفاری های جدیدی صورت گیرد که برنامه ریزی های لازم انجام شده و در سال آینده کار تولید از این مخازن انجام می شود. با برنامه ریزی های انجام شده و برداشت از ذخایر جدید، ظرفیت تولید نفت ایران در میادین واقع شده در خلیج فارس به بالای ۴۲۰ هزار بشکه در روز می رسد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه این مطالعات به صورت کوتاه مدت، انجام شده است، عنوان کرد: با اینکه قرار بود این مطالعات در مدت ۶ ماه به پایان برسد، اما با عنایت به محدودیت های اعمال شده ناشی از شیوع کرونا با تمهیدات انجام شده این مطالعات در مدت ۹ ماه به اتمام رسید.
خواجوی ضمن اشاره به اینکه برای اولین بار است که این نوع عملیات مطالعه مخازن با اتکای توان داخلی انجام می شود، اظهار داشت: عملیاتی شدن این ایده نشان داده است این توانایی در کشور وجود دارد که با استفاده از شرکتهای داخلی ظرف کمتر از ۹ ماه میادین خویش را روزآمد نماییم.

1399/10/26
12:34:36
0.0 / 5
796
تگهای خبر: آب , تولید , تولید نفت , حفاری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز