ضرورت افزایش سهم ایران از بازار برق منطقه

ضرورت افزایش سهم ایران از بازار برق منطقه ام آی جی تی: معاون بازار برق ایران با اشاره به صدور ۳۸ مجوز صادرات برق از شروع دولت یازدهم تاکنون، بر افزایش سهم ایران از بازار برق منطقه تاکید نمود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، حبیب قراگوزلو در نشست تجارت منطقه ای برق؛ الزامات و اولویت ها با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین الزامات، افزایش نقاط اتصال و ارتباط شبکه برق کشورهای منطقه است، اظهار نمود: اتصال الکتریکی ایران با برخی کشورهای منطقه خوب و با برخی دیگر ضعیف است.
وی با تکیه بر اینکه بر این اساس نیاز مبرم به تقویت و ارتقای اتصال شبکه برق با کشورهای همسایه داریم، خاطرنشان کرد: در این حوزه انتظار می رود وزارت نیرو از راه شرکت توانیر بسترهای مناسب به منظور مشارکت بخش خصوصی در راه اندازی پست و خط انتقال برای تبادلات برون مرزی کشور را فراهم آورد.
معاون بازار برق ایران اضافه کرد: باید تلاش نماییم مزیت نسبی خود برای تولید برق در منطقه را حفظ نماییم. اگر بازارها در منطقه گسترش پیدا کند و ما اقدام های متناسب انجام ندهیم، سهم ایران از بازارهای منطقه ای برق کم خواهد شد.
قراگوزلو تصریح کرد: وزارت نیرو با محوریت توانیر مهم ترین وظیفه را در بحث تجارت منطقه ای برق دارد چون که مجوزهای صادرات و واردات در اختیار وزارت نیرو بوده و از سال 1392 مجموعا ۳۸ مجوز صادرات صادر شده، اما خیلی از آنها هم اکنون فاقد اعتبار است و عملا صادرات برق توسط بخش خصوصی صورت نمی گیرد.
منبع:

1399/11/12
20:57:57
0.0 / 5
771
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز