۱۱ برابر شدن تعداد مشتركان برق در طول ۴۲ سال

۱۱ برابر شدن تعداد مشتركان برق در طول ۴۲ سال ام آی جی تی: بررسی آمارهای صنعت برق در مقایسه با فاکتورهای ابتدای انقلاب اسلامی، بیان کننده 11 برابر شدن تعداد مشترکان برق کشور است. این آمار همین طور بیان کننده آنست که الان مشترکان تهران به تنهایی از آمار کل مشترکان برق کشور در ابتدای انقلاب بیشتر است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، در صورتیکه در آخر سال ۱۳۵۷ تنها ۳ میلیون و ۳۹۹ هزار مشترک برقی در کشور وجود داشت، این تعداد امسال به بیش از ۳۷ میلیون و ۵۱۲ هزار مشترک افزایش یافته است.
بررسی آمارهای صنعت برق و مقایسه آن با فاکتورهای ابتدای انقلاب اسلامی، بیان کننده رشد ۱۱ برابری تعداد مشترکان برق کشور است.
بر همین اساس، آمار مشترکان صنعت برق به طور متوسط در هر چهار سال یک دفعه نسبت به ابتدای انقلاب، شاهد رشد شایان توجهی بوده است. مقایسه این آمار با تعداد جمعیت کل کشور نیز بیان کننده آنست که با وجود افزایش حدود ۲.۵ برابری کل جمعیت کشور از شروع انقلاب تاکنون، اما مشترکان صنعت برق کشور ۱۱ برابر شده اند.
طبق اعلام وزارت نیرو، همین طور هم اکنون تعداد مشترکان تهران با حدود ۴.۵ میلیون مشترک، از کل آمار مشترکان برق در ابتدای انقلاب اسلامی بیشتر است.
خاطرنشان می سازد، تعداد مشترکان صنعت برق به ترتیب در ابتدای انقلاب اسلامی تنها ۳ میلیون و ۳۹۹ هزار مشترک بود که این تعداد در آخر سال ۹۲ به ۳۰ میلیون و ۲۸۷ هزار و در آخر دی ماه به ۳۷ میلیون و ۵۱۲ هزار مشترک رسیده است.
منبع:

1399/11/13
15:38:09
0.0 / 5
498
تگهای خبر: صنعت , كشور , مشترك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز