اجرای ۷ طرح جدید صنایع تكمیلی پتروشیمی استارت خورد

اجرای ۷ طرح جدید صنایع تكمیلی پتروشیمی استارت خورد مدیرعامل شرکت پترول از اجرای هفت طرح جدید صنایع تکمیلی پتروشیمی با مجموع ظرفیت ۴۶۱ هزار تن و برآورد سرمایه گذاری ۷۵۷ میلیون یورو اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح ها محصولات با ارزش افزوده بالایی را تولید خواهند کرد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رسول اشرف زاده، امروز در نشست خبری در تشریح دستاوردها و برنامه های این شرکت اظهار نمود: سال جاری در اوج تحریم ها، تمام بدهی ارزی این شرکت به مبلغ ۲۴۸ میلیون یورو تسویه و بیشتر از ۸۶ میلیون یورو فاینانس خارجی دریافت و در پروژه ها هزینه شد.

وی به بهره برداری از پتروشیمی لردگان، سولفات پتاسیم ارومیه و فاز دوم پتروشیمی ایلام در سال 1399 اشاره نمود و اضافه کرد: با آغاز به کار این طرح ها بیشتر از ۲۵۹۰ هزار تن به ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی اضافه گردید و با تکمیل ظرفیت اسمی درآمدی بالغ بر ۷۰۰ میلیون دلار برای کشور خواهند داشت.

مدیرعامل پترول افزود: پتروشیمی لردگان و فاز دوم پتروشیمی ایلام در شرایط سخت کرونایی و محدودیت های بین المللی، بدون حضور کارشناسان خارجی و به دست متخصصان داخلی راه اندازی شدند.

اشرف زاده با اشاره به اینکه شرکت پترول الان هفت طرح پتروشیمی؛ صدف، پلی پروپیلن ایلام، متیل آمین، سود پرک، کریستال ملامین و پلی آلومینیوم کلرید را در مناطق کمتر توسعه یافته در حال اجرا دارد، خاطرنشان کرد: این شرکت به دنبال ظرفیت سازی نیست و نگاه ارزش سازی دارد و ظرفیت مجموع این طرح ها ۴۵۶ هزار تن با حجم سرمایه گذاری ۵۶۳ میلیون دلار است که سبب اشتغال زایی ۸۴۵ نفر به صورت مستقیم و ۲۹۲۷ نفر به صورت غیرمستقیم می شوند.

وی به آغاز اجرای سه پارک پایین دستی؛ پارک پلی پروپیلن ایلام، پارک کریستال ملامین ارومیه و پارک اوره رزینی لردگان از جانب بخش خصوصی به منظور تکمیل زنجیره ارزش اشاره نمود و اظهار داشت: کل ظرفیت ایجادشده در این سه پارک ۱۴۳ هزار تن است که ۵۵ محصول مختلف تولید خواهد شد و اجرای این پارک ها سبب اشتغال ۸۶۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۷۱۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم می شود. تکمیل زنجیره ارزش، اشتغال زایی بالاتر، پیشگیری از واردات برخی محصولات و استفاده از بخش خصوصی از خصوصیت های اجرای این پروژه هاست.

مدیرعامل پترول ضمن اشاره به اینکه هفت طرح صنایع تکمیلی با مجموع ظرفیت ۴۶۱ هزار تن و برآورد سرمایه ۷۵۷ میلیون یورو هم در دست مطالعه است، اظهار نمود: مطالعات اقتصادی این طرح ها انجام شده و محصولات با ارزش افزوده بالایی تولید خواهند کرد که بعد از دریافت مصوبه های لازم اعلام می شود1399/11/16
13:09:54
0.0 / 5
500
تگهای خبر: پتروشیمی , تحریم , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز