معاون وزیر نیرو:

ظرفیت نیروگاه های حرارتی كشور به 20 هزار مگاوات افزایش می یابد

ظرفیت نیروگاه های حرارتی كشور به 20 هزار مگاوات افزایش می یابد به گزارش ام آی جی تی اردبیل معاون وزیر نیرو در امور برق اظهار داشت: ظرفیت نیروگاه های حرارتی کشور با آغاز به کار های پیش رو تا 20 هزار مگاوات افزایش خواهد یافت.


حایری در مراسم افتتاح واحد نخست بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل اظهار نمود: با بهره برداری از این فاز بخار نیروگاه سبلان اردبیل بیشتر از 160 مگاوات تولید برق کشور افزایش می یابد.

وی تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی راه اندازی نیروگاه های سیکل ترکیبی در سالهای اخیر در دستور کار قرار گرفته تا تأمین سوخت آنها از راه گاز و با هدف ارتقای شرایط زیست محیطی به انجام می رسد.

معاون وزیر نیرو در امور برق اظهار داشت: با بهره برداری از بخش بخار نیروگاه ها نه تنها صرفه جوئی در مصرف گاز اتفاق می افتد، بلکه ظرفیت تولید هم از راه این مجموعه ها تا 30 هزار مگاوات افزایش خواهد یافت.

حایری افزود: به ازای هر واحد تبدیل نیروگاه از سوخت گازی به بخار 250 میلیون مترمکعب صرفه جوئی انجام شده و رقم قابل توجهی از انرژی پاک کشور هم مورد صیانت قرار می گیرد.

وی بیان نمود: کشورمان جزو 4 کشور برتر دنیا در تولید سوخت پاک است به صورتی که 80 درصد سوخت نیروگاه ها در کشور ایران از راه شبکه گازرسانی انجام می شود که نیروگاه های حرارتی افتتاح شده در کشور هم اکنون 17 هزار و 400 مگاوات است که تا آخر دولت این ظرفیت به 20 هزار مگاوات خواهد رسید.

معاون وزیر نیرو در امور برق اظهار داشت: جهت راه اندازی واحد نخست بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل به ظرفیت 160 مگاوات 3 هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده تا با همکاری بخش خصوصی شاهد اجرای این مجموعه تولیدی باشیم.

حایری ظرفیت نیروگاه سبلان را 6 واحد گازی با تولید 960 مگاوات برق اعلام و خاطرنشان کرد: با راه اندازی چنین نیروگاه هایی در کنار صرفه جوئی در مصرف گاز پایداری شبکه هم مورد توجه قرار گرفته تا قطعی برق در کشور به حداقل برسد.

وی ادامه داد: با همکاری شرکت گاز تأمین گاز نیروگاه ها همچنان با اولویت در حال انجام می باشد و امیدواریم تا آخر سال جاری با صرفه جوئی که مردم در مصرف گاز خواهند کرد شرایط مناسبی را شاهد باشیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق بیان نمود: سالانه 250 میلیون مترمکعب با بهره برداری از بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل صرفه جوئی در مصرف گاز را شاهد خواهیم بود و امیدواریم دو واحد بخار این نیروگاه در سال آینده وارد مدار شود تا ظرفیت تولید در این بخش به 480 مگاوات ارتقا یابد.

حایری افزود: علاوه بر افتتاح این پروژه در استان فارس نیروگاه خورشیدی به ظرفیت دو مگاوات به بهره برداری می رسد که در کشور توسعه تولید برق پاک مورد توجه قرار گرفته و سرمایه گذاری ها در این حوزه با جذابیت بیشتری روبرو شده است.

منبع:

1399/11/21
20:49:31
0.0 / 5
456
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز