۵۰ درصد برنامه تعمیرات نیروگاه های كشور به پایان رسیده است

۵۰ درصد برنامه تعمیرات نیروگاه های كشور به پایان رسیده است به گزارش ام آی جی تی مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی اظهار داشت: تابحال تعمیرات بیشتر از ۵۰ درصد ظرفیت نیروگاهی کشور انجام شده است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، اسماعیل نمازی ضمن اشاره به اینکه سال جاری انجام ۱۰۰ هزار مگاوات تعمیرات نیروگاهی در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: تعمیرات نیروگاهی از آغاز مهر ماه شروع و تا آخر اردیبهشت ادامه دارد که تابحال ۵۰ درصد ظرفیت تعیین شده تعمیرات انجام شده است. وی با اشاره به اینکه رکورد ایران در بروز خاموشی ها قابل قبول است، اظهار داشت: متوسط خاموشی های جهان به ازای هر مشترک ۷ تا ۸ دقیقه و این رقم در ایران ۲۰ دقیقه به ازای هر مشترک است.
مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت تولید برق حرارتی ضمن اشاره به اینکه تا قبل از انقلاب اسلامی نیروگاه ها توسط متخصصان خارجی ساخته، بهره برداری و تعمیر می شد، افزود: بعد از جنگ و اعمال تحریم ها شرکتهای خارجی سازنده توربین حاضر به تأمین قطعه برای نیروگاه هایی که خودشان ساخته بودند؛ نشدند و این مورد سبب حرکت کشور به سمت داخلی سازی قطعات شد. نمازی ضمن اشاره به ۱۲ برابر شدن ظرفیت نصب شده نیروگاهی در کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در ابتدای پیروزی انقلاب حدود هفت هزار مگاوات نیروگاه حرارتی در کشور نصب شده بود که این رقم الان به ۸۵ هزار مگاوات رسیده است. مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی ضمن اشاره به اینکه ساخت نیروگاه در ایران، از راه اندازی نیروگاه با استفاده از قطعات خارجی شروع شده است، اضافه کرد: هم اکنون ساخت توربین و ژنراتور که مهم ترین بخش های نیروگاه برق است در داخل ایجاد می شود و البته الان ما علاوه بر ساخت، قادر به طراحی این تجهیزات مهم هم هستیم.


منبع:

1399/11/27
21:31:23
0.0 / 5
270
تگهای خبر: تحریم , تخصص , توربین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز