توقف تولید جنرال موتورز و فولكس واگن به دنبال كمبود گاز مكزیك

توقف تولید جنرال موتورز و فولكس واگن به دنبال كمبود گاز مكزیك شرکتهای جنرال موتورز بر فولکس واگن بخشی از فعالیتهای خودروسازی خود در مکزیک را به علت کمبود گاز طبیعی متوقف کردند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شرکت جنرال موتورز اعلام نمود ناچار شده است فعالیت هایش در کارخانه اش واقع در شهر سیلائو را در شب سه شنبه و روز چهارشنبه متوقف نماید و به محض اینکه تأمین گاز به سطح عادی برگردد، فعالیت این کارخانه از سرگرفته خواهد شد.

کمبود گاز همینطور سبب شد شرکت فولکس واگن اعلام نماید تولید مدل جتا را در ایام پنجشنبه و جمعه متوقف خواهد نمود. تولید مدل های تائوس و گلف تنها روز جمعه معلق می شود.

شرکت خودروسازی آئودی هم اعلام نمود سطح تولیدش را با عنایت به میزان گاز طبیعی موجود تنظیم خواهد نمود. این شرکت در کارخانه اش واقع در ایالت پوئبلای مکزیک مدل Q۵ را تولید می کند.

اوایل هفته جاری صادرات گاز طبیعی از تگزاس به مکزیک به علت سرمای شدید متوقف گردید و میلیونها نفر در بخش شمالی این کشور بدون برق ماندند و خسارت وارده بر اثر قطعی برق حدود ۲۷ میلیارد دلار برآورد شد.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک هفته جاری اعلام نمود مشکلات عرضه، نیاز مکزیک برای تأمین بخش بیشتری از نیازهای انرژی خود به صورت داخلی را نمایان کرد. مکزیک که دومین شریک تجاری بزرگ آمریکا به حساب می آید، با فراهم کردن نفت کوره به نیروگاهها موفق شد تا روز چهارشنبه بخش زیادی از جریان برق را برقرار کند و دستور خرید گاز طبیعی مایع همچون از شرکتهای تگزاس را صادر کرد.

اما ممنوعیت صادرات به خارج از ایالت که از جانب گِرِگ ابوت، فرماندار تگزاس اعلام شده است، تنش هایی را ایجاد کرد و تاتیانا کلوتیه، وزیر اقتصاد مکزیک نگرانی خویش را نسبت به صدمه دیدن صنایع این کشور در نتیجه کمبود تأمین گاز ابراز کرد.

بر اساس گزارش رویترز، کلوتیه در توییتر اظهار داشت: با نماینده آمریکا در مکزیک که هم اکنون جان کریمر، کاردار این کشور است، تماس گرفته تا از صدمه دیدن صنعت جلوگیری کرده و تأمین گاز طبیعی برای مکزیک را تضمین کند. وی اظهار داشت: ما وضعیت تگزاس را درک می نماییم اما اگر با یکدیگر همکاری نکنیم، وضعیت دشوارتر خواهد شد.

منبع:

1399/12/01
22:04:33
0.0 / 5
319
تگهای خبر: انرژی , تولید , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز