فرمانده قرارگاه خاتم:

اقتصاد مقاومتی، دور زدن تحریم ها را تسهیل می كند

اقتصاد مقاومتی، دور زدن تحریم ها را تسهیل می كند فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اظهار داشت: اگر عزم همه برای پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور جزم می شد، به یقین امروز خیلی آسان تر امکان دور زدن تحریم ها وجود داشت.به گزارش ام آی جی تی به نقل از رادیو اقتصاد، سردار سعید محمد اظهار داشت: پیاده سازی سیاست ها و اهداف اقتصاد مقاومتی، اولویت اصلی مجموعه قرارگاه خاتم الانبیا (ص) است.
وی گفت: یکی از دغدغه های جدی مقام معظم رهبری بحث قوی شدن کشور در مقابل تکانه های تحریم و نامهربانی های غربیها است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) اظهار داشت: اگر عزم همه برای پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور جزم می شد، به یقین امروز وضعیت کشور بدین صورت نبود و خیلی آسان تر امکان دور زدن تحریم ها وجود داشت؛ ضمن اینکه فشار کمتری روی مردم بود.
وی در ادامه اضافه کرد: شرایط تحریم یک شرایط نامتعارف و سختی بوده که گرفتاری های زیادی برای مردم فراهم نموده است.
سردار محمد گفت: وقتی عزم و اراده برای مقابله با این شرایط جزم و از همه ظرفیت ها استفاده شود، بی شک می توان از سد تمامی مشکلات عبور کرد.
وی اشاره کرد: قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در همین چهارچوب و تفکر به دنبال الگوسازی در حوزه اقتصاد مقاومتی است تا بتواند فرامین مقام معظم رهبری را در عمل به منصه ظهور برساند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم (ص) اظهار داشت: برای مقابله با تحریم ها برمبنای چهارچوب های اقتصاد مقاومتی دو سال و نیم پیش ساختار و سازمان قرارگاه مورد بازبینی قرار گرفت و به عبارتی، ماموریت ها مجدد بررسی و شناسایی شد.
وی اضافه کرد: گلوگاه های کشور که قرارگاه باید در آنها نقش آفرین باشد، همه و همه مورد شناسایی قرار گرفته و با یک برنامه مدون به سمت رفع مسائل و مشکلات حرکت ها شروع و توفیقات زیادی به دست آمده است.
سردار محمد گفت: خوشبختانه همه پروژه های قرارگاه خاتم با این تفکر و جهت گیری در دوران تحریم فعال و خیلی از پروژه های بزرگ در اوج فشارهای حداکثری تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
وی همین طور با تاکید بر اینکه از تمامی ظرفیت های کشور باید استفاده کرد، گفت: با اتکا به توان داخلی و بهره گیری از ظرفیت جوانان این مرز و بوم می توان از سد مشکلات گذشت و قله های موفقیت را یکی بعد از دیگر فتح کرد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم (ص) با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم یک مجموعه رسالت محور است، اظهار داشت: هرچند قرارگاه در حال انجام کارهای اقتصادیست ولی به هیچ وجه مدنظر این مجموعه بحث سود نیست.
وی اضافه کرد: این قرارگاه همیشه بعنوان پاسدار انقلاب، در جاهایی که خلأ وجود دارد، ورود می کند تا مشکلات مردم و کشور برطرف شود.
سردار محمد گفت: اینکه نوع و حجم کار چه باشد خیلی برای مجموعه قرارگاه خاتم مهم نیست؛ به نحوی که از کوچک ترین کارها در پروژه های محرومیت زدایی تا ابر پروژه ها مثل پالایشگاه ستاره خلیج فارس، فازهای پارس جنوبی، پروژه های صنعت فولاد، مس و بخش های مختلف از طرف قرارگاه در حال انجام می باشد.
وی افزود: قرارگاه در همه عرصه های فنی و مهندسی توانسته این خودباوری را ایجاد و فعل ما می توانیم را صرف کند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم (ص) همین طور جلوگیری از خام فروشی و عدم وابستگی به نفت، نگاه به درون و ظرفیت های بومی، توسعه صنایع، معاون و کشاورزی را از سفارش های مورد تاکید مقام معظم رهبری به مسئولان عنوان نمود و اظهار داشت: تحول در حوزه اقتصادی و مقابله با تحریم های دشمن نیازمند برخورداری از روحیه جهادی و انقلابی است و سپاه با رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی وصیانت از امنیت و آرامش ملت ایران در این حوزه مورد تهدید دشمن به ایفای نقش مؤثر می پردازد.
وی با تاکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در پیشانی جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارد، اضافه کرد: این قرارگاه با روحیه جهادی، انقلابی و رصد گلوگاه های کشور و بن بست شکنی در زمان تحریم ها نقش به سزایی در خنثی کردن توطئه های دشمن دارد.
سردار محمد تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با ۳۱ سال سابقه فعالیت در دوران بازسازی بعد از جنگ تحمیلی و سپس در سازندگی، گسترش زیرساخت ها، انحصارشکنی و رقابت با شرکت های بزرگ بین المللی محکم و استوار گام برداشته و امروز هم الگو آفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار داده است.


منبع:

1399/12/02
09:31:49
0.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز