پیش بینی جدید آرگوس

منتظر كاهش مصرف نفت نباشید

منتظر كاهش مصرف نفت نباشید تحلیل گران شرکت آرگوس انتظار دارند گذر انرژی و رشد سهم برقی شدن حمل و نقل به کاهش تقاضای جهانی برای نفت منجر نخواهد شد و هر گونه کاهش مصرف بسیار تدریخی خواهد بود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، یوئن کِرِک، مدیر جهانی نفت شرکت آرگوس در مجمع نفت آرگوس در کنفرانس IP Week اظهار نمود: ترند تقاضای جهانی برای نفت، کشمکشی بین تلاشهای فزاینده برای احیای سبز و برقی سازی در اروپا، آمریکا و تا حدودی چین، در مقابل رشد تقاضا برای نفت تحت تأثیر رشد اقتصادی قوی اقتصادهای نوظهور خواهد بود.

آرگوس انتظار دارد تقاضای جهانی برای نفت تا سال ۲۰۴۰ نزدیک به مرز ۱۰۰ میلیون بشکه در روز باشد که حدودا سطح مصرف سال ۲۰۱۹ است که آخرین سال معمولی قبل از شیوع کرونا بود.

اوپک هم در گزارش اکتبر ۲۰۲۰ خود اعلام نمود انتظار دارد تقاضا در دو دهه آینده رشد کند و در سال ۲۰۲۲ از سطح تقاضا قبل از شیوع کرونا فراتر رود و تا اواخر دهه ۲۰۳۰ رشد مستمری داشته باشد و بعد از آن روند ثابتی پیدا کند.

شرکت آی اچ اس مارکیت برآورد کرده که تقاضای جهانی نفت برای بنزین و دیزل برای خودرو های سبک در سال ۲۰۱۹ به پیک خود یعنی ۲۹.۱ میلیون بشکه در روز رشد کرد. با این وجود نفت همچنان منبع انرژی اصلی برای حمل و نقل در سال های آینده خواهد بود. تحلیل گران این موسسه برآورد می کنند استفاده از برق در حمل و نقل جاده ای تنها سبب کاهش ۳۷۰ هزار بشکه در روز تقاضا برای نفت معادل ۰.۴ درصد از مصرف نفت جهان تا سال ۲۰۲۰ شده است و این رقم تا سال ۲۰۲۵ به ۱.۵ میلیون بشکه در روز رشد می کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، برقی سازی فزاینده به همراه رشد اقتصاد سوخت و استانداردهای آلایندگی، نقش مهمی در یکنواخت شدن تقاضای جهانی برای نفت و سپس کاهش آن ایفا خواهند کرد و آی اچ اس مارکیت در سناریوی پایه خود فرض گرفته است که چنین اتفاقی در ۱۰ تا ۱۵ سال آینده روی خواهد داد.

منبع:

1399/12/06
14:18:18
0.0 / 5
513
تگهای خبر: انرژی , اوپك , بنزین , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز