یك مقام مسئول:

برنامه بلندمدت ۱۵ ساله برای حفظ شرایط تولید گاز تدوین شده است

برنامه بلندمدت ۱۵ ساله برای حفظ شرایط تولید گاز تدوین شده است ام آی جی تی: مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز اعلام نمود که برنامه بلندمدت ۱۵ ساله ای برای حفظ شرایط تولید گاز در سه مجموعه اصلی تولیدی کشور تدوین شده است تا سقف تولید گاز در این مناطق حفظ شود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مسعود زردویان در نشست با دبیر ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیران و مسؤلان مجتمع گازی پارس جنوبی و مدیر پارک علم و فناوری استان بوشهر، ضمن اشاره به جایگاه صنعت گاز در کشور و تبعات مثبت توسعه ای و رفاهی آن، اظهار داشت: هرچند تولید بخشی از این برنامه مدون است، اما هیچ وقت نباید از بخش های نگه داشت و پشتیبانی این صنعت غافل شد.
وی افزود: همسو با این مورد لازم است به جایگاه پارک های علم و فناوری توجه و از این ظرفیت به صورت ساختارمند استفاده گردد تا از حاشیه هایی که امکان دارد در سالهای آینده بر روند عملکرد تأثیرگذار باشد، پیشگیری شود. در صورتیکه روابط میان بخش های مختلف فعال در این صنعت، ایجاد و سازماندهی شود، زیست بومی شکل می گیرد که خود، نگهدارنده است و توانایی ارتقای خویش را دارد.
مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران ضمن اشاره به اهمیت رویکرد اکوسیستمی در این عرصه اظهار نمود: به ارتباط شرکتهای دانش بنیان با فعالان باتجربه در صنعت گاز و مجتمع گاز پارس جنوبی باید بیشتر از پیش توجه گردد، چونکه این همکاری و راهنمایی می تواند در فرایند تولید، راهگشای آنها باشد.
زردویان خاطرنشان کرد: در این اکوسیستم همواره سعی شده ارتباط مناسبی با جوامع محلی برقرار شود و زیرساخت های راه و حمل و نقل و اشتغال زایی از خدماتی بوده که با استقرار صنایع گاز برای جوامع محلی فراهم گشته است و همراه با این خدمات، به مسائل فرهنگی و آموزشی هم باید توجه گردد.
وی خاطرنشان کرد: افزون بر این، پروژه های بزرگ صنعتی در کشور از این نعمت الهی استفاده می نمایند که مکران چابهار معروف ترین و جدید ترین آنهاست و در آینده ای نزدیک به یک قطب اقتصادی تبدیل می شود. گاز و میعانات گازی، پایه و اساس فعالیتهای مجتمع پارس جنوبی و پتروشیمی های فعال با ارزش افزوده بالا در این منطقه است و تأسیسات نقاط مختلف کشور هم از گاز بعنوان ماده نخستین، خوراک تولیدی یا محرک تأمین انرژی استفاده می نمایند.
مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران در انتها اظهار داشت: جایگاه مجتمع گاز پارس جنوبی در صنعت گاز بسیار پررنگ است، طوری که ۸۵ درصد از گاز مورد نیاز کشور را تأمین می کند و ظرفیت بالا و نیاز عملیاتی کشور در این منطقه، عامل اصلی در تعیین آن بعنوان یکی از هاب های نوآوری کشور است.

1399/12/07
23:47:14
0.0 / 5
545
تگهای خبر: آب , آموزش , انرژی , پتروشیمی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز