هیچ حركت غیرقانونی در صدور سند برای تالاب های كشور صورت نگرفته است

هیچ حركت غیرقانونی در صدور سند برای تالاب های كشور صورت نگرفته است به گزارش ام آی جی تی وزیر نیرو با اشاره به اینکه هیچ حرکت غیرقانونی درمورد تالاب ها صورت نگرفته و نخواهد گرفت، تصریح کرد: بنده در هر عرصه دیگری در رابطه با مسئولیتم این اطمینان ۱۰۰ درصدی را می دهم که ما تابع قانون هستیم و به وظایف قانونی خود عمل می نماییم.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان در حاشیه آئین بهره برداری از ۲۰ پروژه صنعت آب و برق در ۶ استان کشور در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به صدور سند برای تالاب های کشور خاطرنشان کرد: دولت و حاکمیت بر انفال مالکیت داشته که مراجع قضایی و سازمان ثبت اسناد کشور بعنوان دستگاههای مسئول در این رابطه به نمایندگی از دولت این مالکیت را احراز می کنند.
وزیر نیرو افزود: سیل وسیع بهار ۹۸ همچون باعث شد که مبحث اعمال حاکمیت بر بستر و حریم رودخانه ها به شکل جدی تری دنبال شود و دستگاه قضایی به درستی در مقاطع مختلفی از دولت و وزارت نیرو خواستند که مبحث حفظ حریم و بستر رودخانه ها را به حکم قانون به شکلی جدی دنبال کنند تا از ساخت و سازهای غیرقانونی جلوگیری شود. حرکت های در حال انجام، در جهت صیانت و حفاظت از اموال عمومی است.
سیاست وزارت نیرو پشتیبانی از توسعه آب شیرین کن هاست
اردکانیان ضمن اشاره به مبحث توسعه آب شیرین کن ها اظهار نمود: بر مبنای برنامه ششم توسعه وظیفه داریم که بخش مهمی از نیازهای آب کشور را بخصوص در مناطق ساحلی، از راه شیرین کردن آب دریا تدارک ببینیم و این کار هم در حال اجرا بوده که اخیره هم گزارش خوب و مثبتی در یکی از کمیسیون های مجلس به همین مناسبت عرضه شد.
وزیر نیرو تصریح کرد: در استان های مناطق ساحلی بخصوص بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان حجمی از نیازهای آب آشامیدنی و بهداشت مردم توسط آب شیرین کن ها تدارک دیده می شود.
او همینطور در این مراسم ضمن اشاره به پروژه های افتتاح شده، اظهار نمود: امروز با احتساب این پروژه های افتتاح شده، در مجموع ۲۹۱ پروژه مهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران را با سرمایه گذاری ۶۶ هزار میلیارد تومان به اتمام رساندیم که در مدار بهره برداری بوده و ان شاءالله تا آخر سال این مسیر ادامه خواهد داشت.
وی افزود: در یکی از روزهای باقی مانده از سال همزمان با آغاز به کار طرح هایی که برای آن روز در نظر گرفته شده مراسم اختتامیه برای پویش در سال ۱۳۹۹ همچون سال قبل برگزار خواهیم کرد که ان شاءالله این قطار در این راه تداوم خواهد داشت تا در سال ۱۴۰۰ و بخصوص در روزهای باقیمانده از زمان فعالیت دولت دوازدهم به نحو شایسته تری انجام وظیفه صورت بگیرد.
وزیر نیرو ضمن اشاره به بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ تصریح کرد: امیدوار هستیم با تلاشی که این روزها در نهایی کردن لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی در جریان است ما و همه همکاران چه در سازمان دولت و چه در بخش غیردولتی، قانونی را تحت عنوان بودجه ۱۴۰۰ در اختیار داشته باشیم تا بر مبنای آن، اختیار خدمتگزاری وسیع تر و سهل تر در عرصه آب و برق طی سالهای آینده پیدا نماییم.
وی خاطرنشان کرد: ما در صنعت آب و برق در دولت تدبیر و امید حدود ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو از منابع ارزی غیر بودجه عمومی و بیشتر از ۶۵ هزار میلیارد تومان هم از منابع ریالی غیر از بودجه عمومی به طرق مختلف توانستیم جذب نماییم. این دستاورد بزرگی است که امروز صنعت آب و برق کشور به آن اتکا دارد.
منبع:

1399/12/12
21:00:43
0.0 / 5
352
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز