مدیر موزه ها و مركز اسناد صنعت نفت:

موزه نفت سوزهای كرمان در جهان بی نظیر است

موزه نفت سوزهای كرمان در جهان بی نظیر است به گزارش ام آی جی تی کرمان مدیر موزه ها و مرکز اسناد صنعت نفت ضمن اشاره به موزه نفت سوزها در کرمان تصریح کرد: این چنین موزه ای را در هیچ کجای دنیا نداریم و این موزه جزو دارایی های شهر کرمان است.


"اکبر نعمت الهی" پس از ظهر امروز 12 اسفندماه در آئین افتتاح موزه نفت سوزها در کرمان اظهار داشت: مدیریت موزه های وزارت نفت از پنج سال قبل بوجود آمده که به دنبال جمع آوری و حفظ میراث و اسناد صنعت نفت می باشد.
وی افزود: تابحال 124 نقطه را به ثبت ملی رسانده ایم، همینطور 40 میلیون برگ سند تاریخی و 13 هزار شیء تاریخی جمع آوری شده و پس از مرمت در گنجینه ها نگهداری می نماییم.
نعمت اللهی خاطرنشان کرد: امروز پنجمین موزه افتتاح می شود و تا آخر سال 1400 موزه های صنعت نفت به هشت موزه در کشور خواهد رسید.
مدیر موزه ها و مرکز اسناد صنعت نفت با اشاره به اینکه در بلندمدت به دنبال راه اندازی 28 موزه دیگر در سرتاسر کشور هستیم، اظهار نمود: موزه کرمان یک موزه ویژه ای است و نفت سوزها در این موزه به معرض نمایش گذاشته شده اند.
وی اضافه کرد: اشیاء قدیمی نفت سوز را از حدود 17 استان کشور شناسایی و جمع آوری کردیم و در چهار سالن به معرض نمایش گذاشته شده و در بخشی از این موزه به تاریخ کرمان و فعالیتهای انگلیس پرداخته و به تصویر کشیده شده است و امیدواریم بتوانیم فاز 2 و 3 این موزه را راه اندازی نماییم.
نعمت الهی بیان نمود: جهت راه اندازی موزه نفت سوزها در سه سال گذشته بسیار زحمت کشیده شد و 70 درصد ساختمان قدیمی که متعلق به دوره زندیه و از بین رفته بود با همت و همکاری اداره کل میراث فرهنگی و شرکت پخش فراورده های نفتی در دو مرحله مرمت شد و برای حفظ این ساختمان آنرا به موزه تبدیل کردیم.
وی تصریح کرد: این چنین موزه ای را در هیچ کجای دنیا نداریم و این موزه جزو دارایی های شهر کرمان است.
منبع:

1399/12/13
22:40:00
0.0 / 5
345
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز