سخنگوی صنعت برق:

۱۰۰ درصد روستاهای كشور برق دار شدند

۱۰۰ درصد روستاهای كشور برق دار شدند ام آی جی تی: سخنگوی صنعت برق، از برق رسانی 100 درصدی به 57 هزار و 703 روستای کشور با جمعیت 10 و 20 خانوار آگاهی داد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از صدا و سیما، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه برق رسانی به روستاهای کد دار کم خانوار و فصلی در دستور کار قرار گرفته است اضافه کرد: تا آخر سال ۱۴۰۰ همه روستاهای کم خانوار کد دار زیر شبکه برق که سکنه آن به صورت فصلی حضور دارند، از شبکه سراسری، برق رسانی خواهند شد.
وی با اعلان اینکه تعداد این روستاها کم است اظهار داشت: طبق شاخص ثبت شده در آژانس بین المللی انرژی در سال ۲۰۱۹، درباب دسترسی جمعیت روستایی به شبکه برق، میزان دسترسی جمعیت روستایی کشور ۹۹.۷ درصد و در جهان ۷۹ درصد است که این نشان دهنده وضعیت مناسب ایران در برق رسانی به جمعیت روستایی ایران است.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به برق رسانی به جمعیت عشایر کوچنده با بهره گیری از نیروگاه های خورشیدی سیار افزود: مناقصه تامین تجهیزات برگزار و سفارش آنها داده شده است و تا اوایل سال آینده قسمتی از این مولدها توزیع خواهد شد.
رجبی مشهدی اظهار داشت: تا آخر سال ۱۴۰۰ جمعیت عشایری کوچنده کشور نیز برق دار می شوند و می توانند برق روشنایی و شارژ موبایل خودرا با کمک مولدهای تجدید پذیر تامین کنند.


منبع:

1399/12/15
12:52:56
0.0 / 5
526
تگهای خبر: انرژی , صنعت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز