طرح آبرسانی به 400 روستا در 7 استان كشور افتتاح می شود

طرح آبرسانی به 400 روستا در 7 استان كشور افتتاح می شود ۴۰۰ روستای ۷ استان کشور در چارچوب هفته چهل و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران طی روزهای آتی به شبکه آبرسانی سالم و پایدار متصل خواهند شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، روز سه شنبه ۱۹ اسفند سالجاری در چارچوب هفته چهل و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، پروژه آبرسانی به ۴۰۰ روستا در استان های گیلان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، خوزستان و کرمان با اعتبار ۳۰۱.۹ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.
گزارش شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نشان داده است از آغاز دولت یازدهم تا آخر بهمن سال جاری، آبرسانی پایدار به ۱۲ هزار و ۵۰۷ روستا با جمعیت ۸.۳ میلیون نفر محقق شده است. بر این اساس، در دولت تدبیر و امید به صورت متوسط هر سال حدود ۱.۱ میلیون نفر (هر هفته ۳۴ روستا) از نعمت آب آشامیدنی پایدار بهره مند شده اند که پیشبینی می شود تا نیمه دوم سال ۱۴۰۰، این رقم به ۹.۳ میلیون نفر برسد؛ ازاین رو جمعیت روستایی بهره مند از شبکه آب آشامیدنی پایدار تا آخر دولت دوازدهم از ۹۰۰ هزار نفر به بیشتر از ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید. این گزارش می افزاید، طرح ملی آبرسانی به روستاهای کشور با هدف تأمین آب آشامیدنی پایدار برای ۲۰ هزار و ۷۷۴ روستا با جمعیت ۱۰.۹ میلیون نفر تعریف شده که اتصال سامانه ها به منابع تأمین آب پایدار، ارتقای تاب آوری تأسیسات موجود از راه اصلاح و بازسازی سامانه های انتقال و توزیع، توجه به کاهش آب بدون درآمد در شبکه های روستایی و کنتور دار کردن منابع تولید با هدف مدیریت مصرف از اهم دستاوردهای اجرای این طرح عنوان شده است.


منبع:

1399/12/18
10:39:29
0.0 / 5
353
تگهای خبر: آب , تولید , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز