جهت تامین نظر شورای نگهبان

وزارت نیرو مجاز به نوسازی تأسیسات و شبكه فرسوده آب و برق كشور شد

وزارت نیرو مجاز به نوسازی تأسیسات و شبكه فرسوده آب و برق كشور شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت تأمین نظر شورای نگهبان به شرکتهای تابعه و وابسته وزارت نیرو اجازه دادند با رعایت ملاحظات امنیتی کشور نسبت به تأمین مالی طرحهای نوسازی تأسیسات و شبکه فرسوده آب و برق کشور همچون مناطق کمتر توسعه یافته و طرحهای نیمه تمام تا سقف ۷۰ هزار میلیارد ریال اقدام نماید.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه) و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه ۱۴۰۰ تبصره های ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵ و ۱۶ را اصلاح و تصویب کردند.
طبق اصلاحیه مجلس، در بند الحاقی تبصره (۱۲)، دولت مکلف است تا آخر سال ۱۴۰۰ نیروی انسانی مورد نیاز دستگاههای دولتی در شهرستان های تازه تأسیس که از سال ۱۳۹۸ با مصوبه هیأت دولت از بخش به شهرستان ارتقاء یافته اند را تأمین نماید. همینطور دولت مکلف است امکانات و منابع مورد نیاز ادارات دولتی در این شهرستان ها را تا سقف مبلغ دو هزار میلیارد ریال از ردیف مذکور تأمین نماید.
طبق بند الحاقی ۳ تبصره ۱۲، با عنایت به تبصره ماده (۶) قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش مصوب ۸/ ۳/ ۱۳۶۹ میزان کسر از حقوق دانشجو- معلمان دانشگاه فرهنگیان از چهل و پنج درصد به ۲۰ درصد کاسته می شود.
در تبصره ۱۳ در ارتباط با هزینه کرد تنخواه گردان مبحث بند (م) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مصوب شد که این موارد جهت هزینه در موارد مندرج در بند (م) ماده ۲۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی ۲ باشد.
همینطور جزء (۳) بند (د) تبصره (۱۴) حذف شد که در آن آمده بود، تأمین منابع مورد نیاز این تبصره در اولویت است و اجرای مفاد سایر تبصره های این قانون نباید منجر به کاهش منابع آن شود.
بند الحاقی (۴) تبصره (۱۵) این گونه صلاح شد که به شرکتهای تابعه و وابسته وزارت نیرو اجازه داده می شود با رعایت ملاحظات امنیتی کشور از محل واگذاری بخشی از املاک و دارایی های خود نسبت به تأمین مالی طرحهای نوسازی تأسیسات و شبکه فرسوده آب و برق کشور همچون مناطق کمتر توسعه یافته و طرحهای نیمه تمام تا سقف هفتاد هزار میلیارد ریال اقدام نماید.
برپایه اصلاحیه مجلس در بند (الف) تبصره (۱۶)، مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال از منابع این بند برای تأمین جهیزیه کالای ایرانی به ستاد اجرائی فرمان امام (ره) اختصاص می یابد. زوجین می توانند به جای استفاده از تسهیلات مبحث این بند، از این تسهیلات حسب مورد به همان میزان، تمام یا بخشی از تسهیلات خویش را از این طریق دریافت نمایند و به مصرف برسانند.
جزء الحاقی بند ز تبصره ۱۶ هم اصلاح گردید که بر مبنای آن ایثارگرانی که در سنوات گذشته از تسهیلات ارزانقیمت تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال بهره مند شده و تا آخر سال ۱۳۹۹ تسویه حساب نموده اند در صورتیکه مسکن آنها نامناسب یا نامتعارف باشد به شرط خرید یا ساخت مسکن جدید از تسهیلات مسکن ارزانقیمت ایثارگری این قانون بهره مند می شوند. یارانه سود این تسهیلات از ردیف مربوطه تأمین می شود.
بند الحاقی (۲) تبصره (۱۶) این گونه اصلاح گردید که تا سقف شش هزار و هشتصد میلیارد ریال تسهیلات بانکی جهت تغییر کاربری شناورهای ماهیگیری با تور کیسه ای (ترالر) به کشتی های پشتیبانی صیادی به سازمان شیلات اختصاص می یابد.
منبع:

1399/12/25
02:26:31
0.0 / 5
357
تگهای خبر: آب , آموزش , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز