۱۴ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای بهره برداری از پروژه های صنعت آبفا

۱۴ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای بهره برداری از پروژه های صنعت آبفا معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور، میزان سرمایه گذاری در پروژه های به بهره برداری رسیده امسال را 14هزار میلیارد تومان برآورد کرد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شاهین پاکروح امروز در آئین اختتامیه پویش #هر هفته الف -ب-ایران در سال ۱۳۹۹ با اعلان اینکه تنوع بخشی به منابع مالی از دیگر اهداف حوزه آب و فاضلاب کشور در سال ۹۹ بوده است، اضافه کرد: امسال بیش از هزار میلیارد تومان پروژه تعریف کردیم که با سرمایه گذاری بخش خصوصی و منابع تبصره ۳ و ماده ۷ توانستیم حدود ۵۰۰۰ میلیارد تومان از محل سایر منابع و وجوه غیردولتی تامین نماییم.
وی با اشاره به این که در ادامه پویش سال قبل و سال جاری با محوریت تامین پایدار آب، پروژه هایی در حوزه آب و فاضلاب روستایی تعریف شده است، اظهار داشت: ۹ سامانه آبرسانی با ظرفیت ۱.۱ میلیون متر مکعب در شبانه روز وارد مدار شد که در نتیجه آن ۱۰ درصد به ظرفیت تامین و تصفیه آب سطحی و تصفیه خانه های آب کشور افزوده شد.
پاکروح درباب عملکرد حوزه آب و فاضلاب کشور در سال 1399 اظهار داشت: از شروع امسال ۴۶ تصفیه خانه آب در کل کشور به بهره برداری رسیده که ۲۸درصد از تصفیه خانه های کشور را شامل می شود.
وی کاهش شهرهای دارای تنش آبی امسال را از نتایج مثبت بهره برداری از تصفیه هانه های آب دانست و اظهار داشت: امسال شهرهای دارای تنش آبی از ۵۴۰ به ۱۷۰ شهر کم شد.
آبرسانی به روستاها از محور دوم پروژه های آب و فاضلاب بود که بگفته معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور امسال به ۱۶۵۰ روستا با یک میلیون نفر جمعیت آبرسانی شده و در مجموع ۸.۸ میلیون نفر از جمعیت روستایی به آب پایدار متصل شده اند که تا اواسط سال آینده این میزان به ۹.۳ میلیون نفر خواهد رسید.
پاکروح با اشاره به گسترش زیرساخت های فاضلاب بعنوان یکی از محورهای مهم عملکرد صنعت آبفا اظهار داشت: امسال ۱۳ تصفیه خانه فاضلاب در سطح کشور به بهره برداری رسیده است که ۱۶درصد به ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب کشور و نیز ۳۰۰ میلیون مترمکعب به ظرفیت تصفیه فاضلاب در سال خواهد افزود.
بگفته پاکروح ۹ واحد تصفیه خانه فاضلاب تا نیمه سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.
او با اشاره به اهمیت یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی اظهار داشت: این امر اقدام بسیار مهم و موثری بود که در دهه سوم فعالیت شرکت های آب و فاضلاب انجام شد که آثارش را در تامین پایدار آب روستاها شاهد می باشیم.1399/12/27
11:48:55
0.0 / 5
488
تگهای خبر: آب , سرمایه گذاری , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز