در آخرین ماه سال ۹۹؛

ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر كشور به ۹۲۰ مگاوات رسید

ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر كشور به ۹۲۰ مگاوات رسید تا حالا از منابع تجدیدپذیر حدود 5 هزار و 913 میلیون کیلووات ساعت، انرژی تولید شده که این میزان تولید برق توانسته از انتشار 3 میلیون و 978 هزار تن گاز گلخانه ای در کشور بکاهد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، این میزان تولید انرژی های تجدیدپذیر سبب شده بیش از یک میلیارد و ۶۷۹ میلیون مترمکعب از مصرف سوخت های فسیلی در ایران که در تولید برق از منابع انرژی فسیلی بکار گرفته می شود، کاسته و بیش از ۱۳۰۰ میلیون لیتر در مصرف آب نیز صرفه جویی شود.
بنابر این گزارش، تا حالا ظرفیت نصب شده انرژی های تجدیدپذیر به بیش از ۹۲۰ مگاوات رسیده است و عملکرد این نوع از نیروگاه ها همین طور سبب منتشر نشدن بیش از ۲۵ هزار تن آلاینده های محلی شده است.
بر اساس این گزارش، با استقبال خوب سرمایه گذاران تا حالا ۵ هزار نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک با مجموع ظرفیت ۶۹ هزار و ۳۲۰ کیلووات در سراسر کشور به بهره برداری رسیده است.
این گزارش حاکی می باشد، بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که ۴۹ درصد نیروگاه های تجدیدپذیر کشور از نوع خورشیدی، ۳۴ درصد از نوع بادی، ۱۲ درصد از نوع برق آبی کوچک، یک درصد از نوع زیست توده، ۲ درصد بازیافت حرارتی و ۲ درصد توربین های انبساطی است.

1399/12/28
14:09:03
0.0 / 5
374
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز