یك مقام مسئول اعلام كرد؛

افزایش 30 درصدی تولید نفت در مناطق نفت خیز جنوب

افزایش 30 درصدی تولید نفت در مناطق نفت خیز جنوب به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ضمن اشاره به افزایش ۳۰ درصدی تولید نفت در نیمه دوم سال ۹۹، اظهار داشت: بر مبنای برنامه ریزی ها، تولید در انتهای سال جاری نسبت به تولید فعلی ۱۰ درصد افزایش می یابد.



به گزارش ام آی جی تی به نقل از صدا و سیما، احمد محمدی ضمن اشاره به افزایش ۳۰ درصدی تولید نفت در نیمه دوم سال ۹۹، اظهار داشت: بر مبنای برنامه ریزی ها، تولید در انتهای سال ۱۴۰۰ نسبت به تولید فعلی ۱۰ درصد افزایش می یابد.
وی با اشاره به اینکه ۶ بسته امضا شده در اولین مرحله افزایش و نگهداشت تولید ۲۸ مخزن در بخش تحت الارضی ۵۰ درصد پیشرفت دارند، اضافه کرد: پیشرفت این طرح ها در بخش سطح الارضی حدود ۲۰ درصد است.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب افزود: در دو مرحله بعدی هم ۱۹ بسته به امضا رسید و تنها مناقصه ۲ بسته در ارتباط با گچساران و قلعه نار باقی مانده که در مراحل نهایی قرار دارد.
محمدی با اشاره به اینکه اولین مرحله مناقصات در ارتباط با افزایش و نگهداشت تولید در اوایل سال ۹۸ به امضا رسید، اظهار داشت: هم اکنون در بسته مخازن نفتی منصوری و نرگسی و کبود به مرحله تولید رسیده ایم. در بسته مخزن کبود، چاه کبود آماده است با عنایت به نیاز تولید نفت میتوان برداشت نفت از این چاه را شروع کرد.
وی ضمن اشاره به اینکه در بسته مخزن نرگسی هم حدود ۵ هزار بشکه افزایش تولید آماده است، تصریح کرد: ۳ بسته از بسته های ۶ گانه اولیه آماده تولید است. در بسته مخزن لالی ۲ حلقه چاه در آینده نزدیک به تولید می رسد.
به گفته محمدی، بسته های واگذار شده در مرحله دوم در مراحل مختلف پیشرفت قرار دارد و کار در بسته های مرحله سوم شروع شده است.
وی اضافه کرد: با اجرای طرح های افزایش و نگهداشت تولید در مجموع، ۳۰۰ هزار بشکه نفت به تولید مناطق نفت خیز اضافه می شود و به همین میزان هم از افت تولید در این ۲۸ مخزن جلوگیری خواهد شد.
محمدی به افزایش تولید نفت در مناطق نفت خیز جنوب در نیمه دوم سال ۹۹ اشاره نمود و اظهار داشت: ۳۰ درصد سطح تولید را نسبت به نیمه اول سال ۹۹ افزایش دادیم و برای سال ۱۴۰۰ هم برنامه مفصلی با نگاه به تولید حداکثری داریم و نسبت به تولید فعلی در انتهای سال ۱۴۰۰ به حدود ۱۰ درصد افزایش تولید می رسیم.
به گفته محمدی، این ۱۰ درصد ۲ معنا دارد از یک سو از ۱۰ درصد از افت تولید جلوگیری می شود و از طرفی ۱۰ درصد نفت بیشتری نسبت به برنامه تکلیفی فعلی تولید می شود و میتوان گفت در مجموع ۲۰ درصد افزایش تولید و نگهداشت برداشت را خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه مناطق نفت خیز جنوب آمادگی ۱۰۰ درصدی برای بازگشت تولید به پیش از تحریم ها را دارد، افزود: با رفع تحریم ها به سرعت حجم تولید را افزایش خواهیم داد.
محمدی ضمن اشاره به انتشار کرونا و تأثیر آن بر تولید نفت اظهار داشت: به علت خطر کرونا، اجتماعات را به حداقل رساندیم و به علت تعطیلات بخشی از پرسنل را در روز در اختیار نداشتیم، اما با برنامه ریزی ها و علیرغم مشکلات تحریم و کرونا اثر گذاشته، اجرای به هنگام پروژه های محقق شد.
وی تصریح کرد: در کارهای جاری با وجود به کاهش نفرات و کاهش رفت و آمدها با برنامه ریزی های انجام شده توانستیم تمام تولید برنامه ریزی شده در سال ۹۹ را اجرا نماییم و با این اقدامات پایه تولید در سال ۱۴۰۰ عدد قابل توجهی در مقایسه با متوسط تولید در سال ۹۹ خواهد بود.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب افزود: ۶ درصد پایه تولید را نسبت به برنامه تولید سال ۹۹ اضافه کردیم.
وی به توجه به ساخت داخل در اجرای پروژه های مناطق نفت خیز جنوب اشاره نمود و اضافه کرد: بر مبنای اسناد مناقصه، واردات حداقل ۸۴ قلم کالای اساسی که ساخت داخل است را ممنوع کردیم و با این اقدام، ۸۰ درصد کالای پروژه های ۲۸ مخزن در داخل تأمین می شود.
محمدی تصریح کرد: برای نخستین بار با شرکتهای لوله سازی داخلی در بخش ساخت لوله های بدون درز وارد مذاکره شدیم و الان سفارش لوله های مورد نیاز برای افزایش و نگهداشت تولید ۲۸ مخزن در داخل انجام شده است.
وی ضمن اشاره به اینکه اجرای طرح های نفتی در این منطقه با رعایت کامل اقدامات زیست محیطی است، اضافه کرد: در اجرای ۲۸ مخزن، هیچ گازی فلر نمی گردد. همینطور برای اولین بار، پیوست اجتماعی در این قراردادها داشتیم تا الزامات مسئولیت های اجتماعی و زیست محیطی را انجام دهند.
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بعنوان قدیمی ترین و بزرگترین مجموعه تولید نفت کشور به حساب می آید و بیشتر تعهدات تولید در ارتباط با این شرکت است.


منبع:

1400/01/03
13:11:41
0.0 / 5
575
تگهای خبر: تحریم , تولید , تولید نفت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز