مدیر دیسپچینگ شركت گاز:

نیروگاه های برق سال قبل 5 میلیارد متر مكعب گاز دریافت نمودند

نیروگاه های برق سال قبل 5 میلیارد متر مكعب گاز دریافت نمودند مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از تزریق ۵ میلیارد متر مکعب گاز شیرین پارسال به نیروگاه های گاز و ۳.۳ میلیارد متر مکعب به صنایع فولاد و پتروشیمی اطلاع داد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر رضا جولایی در ارتباط مستقیم رئیس جمهور با مراکز خدمات و تولید انرژی وزارت خانه های نیرو و نفت که عصر امروز چهارشنبه ۴ فروردین به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد با اشاره به اینکه سال قبل باوجود محدودیت های تحریم ها و کرونا شاهد رشد و توسعه صنعت گاز بودیم، اظهار داشت: طی سال ۹۹ بیشتر از ۶ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش تولید گاز شیرین و تزریق آن به شبکه توزیع گاز رخ داد که این ۶ درصد معادل ۱۵ میلیارد متر مکعب بود.
وی اضافه کرد: مصرف گاز بخش های تجاری و صنعتی پارسال ۷ تا ۸ درصد رشد داشت که ۵ میلیارد متر مکعب گاز به نیروگاههای برق و ۳.۳ میلیارد متر مکعب به صنایع فولاد، پتروشیمی و پالایشگاه ها تزریق شد.
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۷ سکوی گازی در پارس جنوبی و ۳۹ هزار کیلومتر خطوط انتقال گاز در کشور داریم، اظهار داشت: مصرف گاز خانگی هم اکنون ۳۵۰ میلیون متر مکعب، نیروگاه ها ۱۶۰ میلیون متر مکعب و صنایع ۱۲۰ میلیون متر مکعب است. همینطور ۵ درصد از میزان تولید گاز به صادرات اختصاص می یابد و صادرات این محصول به کشورهای طرف قرارداد با ایران همچنان ادامه دارد.
جولایی با تکیه بر اینکه بخشی از گاز تولیدی کشور برای تزریق به میادین نفتی به شرکت ملی نفت ایران تحمیل می شود اضافه کرد: مرکز دیسپچینگ شبکه گاز ایران ۲۴ ساعته داده های بخش های مختلف تولید و انتقال گاز را پایش و تحلیل می کند و مدیریت راهبردی این مرکز در دو بخش تهران و اصفهان فعال است.


منبع:

1400/01/06
13:12:49
0.0 / 5
455
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز