رشد یك تراواتی ظرفیت انرژی بادی تا 10 سال آینده

رشد یك تراواتی ظرفیت انرژی بادی تا 10 سال آینده صنعت انرژی بادی جهان تحت تأثیر افزایش تاسیسات بادی در چین، اروپا و آمریکا، در فاصله سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰ حدود یک تراوات ظرفیت جدید ایجاد خواهد نمود.



به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بررسی شرکت مشاوره انرژی وود مک کنزی نشان داد هدف گذاری چین در توسعه تاسیسات انرژی بادی و خورشیدی در دهه جاری، طرحهای کربن زدایی اتحادیه اروپا و تمدید مشوقهای مالیاتی تولید در آمریکا، همگی به رشد ظرفیت نیروی بادی در دهه جاری کمک خواهند کرد.

به گفته لوک لوواندوفسکی، مدیر تحقیقات وود مک کنزی، هدف گذاری چین برای رسیدن به ظرفیت ۱۲۰۰ گیگاوات انرژی خورشیدی و بادی تا سال ۲۰۳۰ به اضافه شدن ۴۰۸ گیگاوات ظرفیت بادی جدید از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰ منتهی می شود که معادل ۴۱ درصد از تاسیسات بادی جهانی است. ظرفیت فراساحلی در این کشور طی همین مدت ۷۳ گیگاوات رشد خواهد نمود که رشد ۸۰۰ درصدی تاسیسات در این بخش را نشان داده است.

انتظار می رود سیاستهای سبز و طرحهای اتحادیه اروپا مشوق افزوده شدن ۲۴۸ گیگاوات ظرفیت بادی جدید در ۱۰ سال آینده شود.

در آمریکا تمدید مشوقهای مالیاتی از اواخر سال ۲۰۲۰ به ایجاد ۳۵ گیگاوات ظرفیت بادی جدید در فاصله سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰ منجر خواهد شد. پیشبینی می شود ظرفیت بادی فراساحلی جدید در آمریکا از سال ۲۰۲۴ تا ۲۰۳۰ به صورت متوسط سالانه ۴.۵ گیگاوات رشد کند.

تحقیقات وود مک کنزی نشان داد صنعت جهانی انرژی بادی سال میلادی گذشته ۱۱۴ گیگاوات ظرفیت جدید ایجاد کرد که ۸۲ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ رشد داشت و بالاترین رکورد جهانی سالانه رشد ظرفیت جدید بود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، چین و تا حدود کمتری آمریکا، پیشرانان اصلی توسعه صنعت بادی در سال ۲۰۲۰ بودند.





منبع:

1400/01/12
15:11:52
0.0 / 5
344
تگهای خبر: انرژی , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز