میلیاردرهای انرژی 51 میلیارد دلار پولدارتر شدند

میلیاردرهای انرژی 51 میلیارد دلار پولدارتر شدند میلیاردرهای نفتی جهان در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ پولدارتر شدند و با صعود قیمتهای نفت، ۵۱ میلیارد دلار به ثروتشان افزودند.



به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شاخص میلیاردرهای بلومبرگ که رتبه بندی روزانه ثروتمندترین افراد جهان است، نشان داد ثروت هارولد هام، سرمایه دار متنفذ آمریکایی به میزان ۳.۳ میلیارد دلار از آغاز سال ۲۰۲۱ تابحال افزوده شده است و تا دوم آوریل به ۸.۴ میلیارد دلار رسید.

ارزش سهام شرکت کانتیننتال ریسورسز که توسط هام تاسیس شده است، از آغاز سال میلادی جاری تابحال ۵۹ درصد جهش داشته است.

گوتام آدانی، میلیاردر هندی که در بنادر، کالاها و تولید نیرو منافعی دارد، شاهد افزایش ثروتش به میزان ۲۳.۳ میلیارد دلار و رسیدن آن به ۵۷.۱ میلیارد دلار در سه ماهه نخست بود. بر مبنای شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، این بزرگترین افزایش ثروت یک میلیاردر از آغاز سال میلادی جاری تابحال در جهان بوده است.

در مجموع میلیاردرهای انرژی جهان شاهد افزایش ثروتشان به میزان ۱۰ درصد در سه ماهه نخست بودند که بالاترین رشد ثروت در بین گروه های میلیاردرها در شاخص بلومبرگ بوده است.

سرمایه گذاران در ماه های اخیر به بخش انرژی که از ریزش قیمتهای نفت و تقاضا برای انرژی صدمه شدید متحمل شد، روی خوش نشان دادند. بخش انرژی از آغاز سال میلادی جاری تاکنون، بهترین عملکرد را در شاخص اس اند پی ۵۰۰ داشته است. برخی از صندوقهای ETF که قیمتهای نفت را دنبال می کنند، از آغاز سال ۲۰۲۱ صعود کرده اند چونکه سرمایه گذاران توجه خویش را به صنایعی معطوف کرده اند که انتظار می رود از احیای اقتصادی بیشترین سود را ببرند. انرژی یکی از این صنایع است و تحلیل گران انتظار دارند سهام و صندوقهای ETF انرژی صعود کنند.

بعضی از بانکها همچون بانک های جی پی مورگان و گلدمن ساکس در فوریه اعلام نمودند که با بهبود اقتصادها از شوک پاندمی در سال گذشته، آغاز سوپرسیکل جدید نفت را پیشبینی می کنند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، آژانس بین المللی انرژی (IEA) ضمن اشاره به عرضه فراوان و ظرفیت بالای مازاد تولید در جهان، سوپرسیکلی برای بازار نفت در افق نمی بیند.





منبع:

1400/01/14
23:40:46
0.0 / 5
639
تگهای خبر: انرژی , تولید , سهام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز