راهكاری برای تجارت چند نوع نفت در آسیای غربی

راهكاری برای تجارت چند نوع نفت در آسیای غربی به گزارش ام آی جی تی دوبی راهکاری تازه برای تجارت چند نوع نفت خام آسیای غربی که بر اساس نفت خام عمان قیمت گذاری می شوند، راه اندازی نمود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از عرب نیوز، بورس کالای دوبی (DME) سیستمی دوجانبه را برای تجارت چند درجه بندی نفت خاورمیانه که با قیمت نفت خام عمان دی ام ئی تنظیم می شوند، راه اندازی نمود.
این بورس روز دوشنبه (۱۶ فروردین ماه) در اطلاعیه ای اعلام نمود: این راهکار این فرصت را به معامله گران می دهد که به صورت دوجانبه نفت خام دوبی، آپر زاکوم، موربان، نفت خام سبک بصره، نفت خام سنگین بصره، ال شاهین و عمان را در مقابل شاخص نفت خام ترش عمان دی ام ئی معامله کنند.
این پلت فرم با نام اکوسیستم نفت خام جایگزین (ACE) با هدف افزایش ردپای معاملات نفت خام عمان دی ام ئی بعنوان معیاری برای معاملات نفت خام خاورمیانه طراحی شده است.
رائد السلامی، مدیرعامل بورس کالای دوبی اظهار داشت: ای سی ئی راهکاری منحصربه فرد است که برای اولین بار بورس و فرابورس را در یک پنجره شفاف با هم ترکیب می کند و به همه شرکت کنندگان فرصت می دهد فعالیتهای تجاری خویش را بهینه و استفاده خود از چند درجه بندی نفت خام را مدیریت کنند.
این اقدام یک هفته بعد از آن انجام شد که ابوظبی معاملات نفت خام موربان را شروع کرد.

1400/01/19
23:07:31
0.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز