آژانس بین المللی انرژی:

تقاضای جهانی نفت افزایش می یابد

تقاضای جهانی نفت افزایش می یابد آژانس بین المللی انرژی پیشبینی تقاضای نفت خویش را به دنبال چشم انداز روشن تر واکسیناسیون ویروس همه گیر کرونا افزایش داد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی (IEA) امروز (چهارشنبه، ۲۵ فروردین ماه) در تازه ترین گزارش چشم انداز کوتاه مدت انرژی خود پیش بینی نمود که واکسیناسیون برای مقابله با ویروس کرونا، چشم انداز تقاضای جهانی نفت را روشن تر کرده و این در شرایطی است که افزایش موارد ابتلاء به این ویروس در برخی از کشورهای عمده مصرف کننده نفت مبین شکنندگی بهبود است.
این نهاد در گزارش ماهانه خود خاطرنشان کرد: بنیان های بازار به وضوح قوی تر به نظر می رسند.
در ادامه این گزارش آژانس آمده است: افزایش بی رویه ذخیره سازی نفت جهان که پارسال میلادی و به دنبال شوک بوجود آمده در تقاضای نفت به علت همه گیری ویروس کرونا بوجود آمده بود، در حال برطرف شدن است؛ پیشرفت مشهودی در توزیع واکسن مشاهده می شود و به نظر می آید اقتصاد جهانی شرایط بهتری دارد.
این نهاد نظارتی مستقر در پاریس با استناد به موارد در حال افزایش ابتلاء به کرونا در اروپا، برزیل و ایالات متحده آمریکا اعلام نمود که همچنان نگران موج های جدیدی از پیشرفت ویروس می باشد که مانع بهبود اوضاع می شود.
با این حال، آژانس بین المللی انرژی پیش بینی نمود که تعادل تقاضا و عرضه جهانی نفت در نیمه دوم سال جاری باردیگر برقرار می شود و امکان دارد لازم باشد که تولیدکنندگان برای تأمین تقاضای مورد نیاز، ۲ میلیون بشکه در روز به عرضه نفت خود بیفزایند.
این آژانس اضافه کرد: سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش همچون روسیه (ائتلاف اوپک پلاس) عرضه نفت خویش را متناسب با تقاضا و اینکه آیا انتشار ویروس کمتر شده است یا خیر، تنظیم می کنند. تعدیل ماهانه عرضه نفت این ائتلاف، انعطاف پذیری لازم برای تأمین تقاضای فزاینده نفت را فراهم می آورد. این ائتلاف با افزایش یا کاهش سریع تولید نفت خود - در صورت موفقیت نبودن روند بهبود تقاضا - توازن بازار را برقرار می کند.


منبع:

1400/01/27
12:46:35
0.0 / 5
395
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز