تزریق گاز به میدان كرنج افزایش یافت

تزریق گاز به میدان كرنج افزایش یافت به گزارش ام آی جی تی شرکت بهره برداری نفت وگاز آغاجاری با تعمیر، نصب و راه اندازی توربین سولار مارس ۹۰ در ایستگاه تزریق گاز ۶۰۰ CS کرنج، تزریق گاز به میدان کرنج را ۷۰ میلیون فوت مکعب در روز افزایش داد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، پژمان قضائی پور، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری اظهار داشت: با عنایت به کارکرد بالای این توربین، کارشناسان اداره نگهداری و تعمیرات این شرکت با نظارت و هماهنگی کارشناسان خدمات مهندسی تعمیرات ستاد شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب پیشنهاد تست و راه اندازی توربین مورد اشاره را منوط به انجام اقدام های بازرسی و آزمون های مرتبط روی توربین اعلام نمودند.
وی اضافه کرد: بعد از انجام بورسکوپ چک تیغه ها، بررسی مسیرها و مجاری هوا و روغن، بررسی تیغه های راهنما و وضع روان بودن روتور مولد گاز داغ، بورسکوپ چک هوزینگ بیرینگ های شماره ۲ و ۳ و بررسی همه قطعات و پراب های لرزش و دما، توربین نصب و با موفقیت عملیاتی شد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری اظهار نمود: نتیجه این اقدام، تزریق روزانه ۷۰ میلیون فوت مکعب گاز به میدان کرنج بود که بیشتر از ۱۲۰ میلیارد ریال صرفه جویی مستقیم در بر دارد.
تعمیر توربین سولار مارس ۹۰ ایستگاه تزریق گاز کرنج، پیشتر به یک شرکت خارجی محول شده بود، اما به علت اعمال تحریم ها، روند تعمیرات آن متوقف و به شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری برگشت داده شد.


منبع:

1400/01/27
15:59:36
0.0 / 5
372
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز