عدم دخالت دولت در تعیین نرخ برق قابل فروش نیروگاه ها به مراكز رمز ارز

عدم دخالت دولت در تعیین نرخ برق قابل فروش نیروگاه ها به مراكز رمز ارز به گزارش ام آی جی تی سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: دولت هیچ دخالتی در تعیین نرخ برق قابل فروش نیروگاه های تجدیدپذیر به مراکز استخراج رمز ارزها نخواهد داشت و بنا بر این این نوع قراردادها کاملا توافقی و رقابتی خواهد بود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی اظهار نمود: تعرفه برق نیروگاه های تجدیدپذیر متنوع و وابسته به فناوری مورد استفاده است. بطور مثال برق تولیدی حاصل از نیروگاه های خورشیدی با نیروگاه های بادی نرخ متفاوتی دارد و تعرفه برق هر کدام متناسب با فناوری هایی که دارند و هزینه های سرمایه گذاری انجام شده مطابق با توافق خریدار و فروشنده تعیین می شود.
وزیر نیرو نیز بتازگی آخرین ویرایش مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارز را ابلاغ کرده است. بر طبق این ابلاغیه، تامین برق مرکز استخراج رمز ارزها به چهار روش امکان پذیر است که انتخاب آن به عهده متقاضی است.
تامین برق بوسیله الف) سرمایه گذاری در طرح های بهینه سازی مصرف برق، ب) تامین برق بوسیله نیروگاه های تجدیدپذیر (اعم از موجود و جدید)، ج) اتصال به شبکه و خرید انرژی از شرکت برق و یا د) با نصب و بهره برداری از مولدهای حرارتی، چهار روش تعریف شده ای است که متقاضیان می توانند برای تامین برق مراکز خود یکی از آنها را انتخاب کنند.
منبع:

1400/01/30
14:18:46
0.0 / 5
284
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز