پیش بینی روسیه از دیدار اوپك پلاس

تغییر چشم گیر سیاست نفتی بعید است

تغییر چشم گیر سیاست نفتی بعید است به گزارش ام آی جی تی روسیه اعلام نمود در شرایطی که بازار متوازن به نظر می آید، نشست هفته آینده اوپک پلاس به جای بازنگری اهداف تولید این گروه، احیانا به ارزیابی فضای فعلی بازار نفت متمرکز خواهد شد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه در مسکو به خبرنگاران اظهار داشت: اگر اتفاق دور از انتظاری روی ندهد، ما برنامه های سه ماه آینده را چیده ایم. وظیفه ما بررسی این برنامه ها و تایید یا تنظیم آنها خواهد بود با این وجود به احتمال زیادی این دیدار به ارزیابی وضعیت فعلی اختصاص خواهد داشت.

نواک اظهار داشت: هنوز هیچ پیشنهاد رسمی برای تقلیل دادن نشست هفته آینده اوپک پلاس به نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس و حذف دیدار وزیران گروه دریافت نکرده است. در هر صورت دیدار کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس برگزار می شود. برگزاری دیدار کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس به تنهایی نشان داده است که اوپک پلاس نیازی به بازنگری برنامه تولید فعلی نمی بیند.

اوپک و متحدانش شامل روسیه در نشست اول آوریل تحت تأثیر چشم انداز بهبود تدریجی تقاضا، با افزایش تدریجی تولید به میزان دو میلیون بشکه در روز در فاصله ماه مه تا ژوییه موافقت کردند. این افزایش تولید شامل بازگشت تدریجی یک میلیون بشکه در روز نفتی است که عربستان سعودی سال جاری به صورت یکجانبه کم کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شاخص نفت برنت از آغاز سال ۲۰۲۱ تابحال تحت تأثیر پیشرفت برنامه های واکسیناسیون که راه را برای تسهیل محدودیتهای کرونایی هموار می کند، فعالیت اقتصادی بیشتر و افزایش رفت و آمدها، بیشتر از یک سوم رشد کرده است. اما رشد آمار مبتلا شدن در بازارهای نوظهور مختلف بخصوص هند، چشم انداز بهبود مصرف جهانی نفت را تهدید می کند.
1400/02/02
18:01:25
0.0 / 5
257
تگهای خبر: اوپك , تولید , مشترك , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز