اعلام جزئیات افزایش تعرفه برق

اعلام جزئیات افزایش تعرفه برق به گزارش ام آی جی تی مدیر عامل توانیر جزئیات افزایش تعرفه برق را اعلام نمود و اظهار داشت: بر طبق مصوبه هیات وزیران تعرفه مشترکان برق از اول اردیبهشت افزایش یافت اما این افزایش شامل مشترکان کم مصرف نمی گردد و مشترکان پر مصرف نیز از خرداد ماه مشمول ۱۶ درصد افزایش تعرفه دیگر خواهند شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، محمد حسن متولی زاده امروز در حاشیه آغاز اولین مرحله اقدام فراگیر توزیع برق در سال ۱۴۰۰ در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مشترکان کم مصرف به علت بهره مندی از تخفیف کم مصرفی خود و مجانی شدن قبض برق مشمول افزایش تعرفه مصوب هیات وزیران نخواهند شد، اظهار نمود: برپایه مصوبه هیات وزیران و در طرح برق امید مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم شده اند.
وی افزود: عملکرد این طرح در۶ ماه گذشته نشان داد حدود هفت میلیون مشترک توانستند با رعایت الگوی کم مصرفی در محدوده کم مصرف قرار گیرند و از صورت حساب با تخفیف ۱۰۰ درصدی برخودار شده و قبض مجانی دریافت نمایند. انتظار می رود تعداد مشترکان کم مصرف به ۹ میلیون مشترک افزایش پیدا کرده و مشمول تعرفه تخفیفی شوند.
۳۳ درصد افزایش تعرفه در انتظار مشترکان پرمصرف
مدیر عامل توانیر با اشاره به اینکه تعداد مشترکان پر مصرف هم که ۴ میلیون بودند حدود ۶ درصد کاهش پیدا کرد و این نشان از توجه مردم به رعایت مصرف دارد، اظهار داشت: برای مشترکان خوش مصرف که جامعه بیشتری هستند صورت حساب ها فقط ۷ درصد تغییر خواهد نمود و برای مشترکان پر مصرف این افزایش بیشتر است و در عمل ۱۶ درصد به علاوه هفت درصد خواهد بود و اگر مصرف تعدیل نشود ۱۰ درصد دیگر اضافه می شود.
متولی زاده اظهار نمود: با هدف توجه مشترکان پرمصرف، بزودی با آنان تماس تلفنی برقرار خواهد شد و هم پیام آموزشی و بروشور اطلاع رسانی برای آنهاارسال می شود تا از شیوه های مدیریت مصرف اطلاع یابندو بدانند با چه روش هایی می توانند مصرف خویش را کاهش دهند تا صورتحساب قبض آنها کمتر شود. مشترکان پر مصرف می توانند با اقدامات بسیار ساده ای ۱۰ درصد مصرف خویش را کاهش داده و از ۳۰ درصد کاهش صورت حساب برخودار شوند.
شناسایی ۳۱۰ مگاوات رمز ارز غیرمجاز طی هشت ماه
او همینطور درباره پشتیبانی از استخراج کنندگان رمز ارز اظهار داشت: وزارت نیرو برای همکاری با هر بخشی شامل کسانی که در بخش استخراج رمز ارز به صورت قانونی فعالیت می نمایند عزم جدی دارد و کمک لازم را هم خواهد نمود. اما تعداد محدودی هم هستند که علاقه ندارند در چهارچوب قانون عمل کنند که فعالیت اینها به مردم و جامعه خسارت وارد می نماید چونکه تولید یک واحد رمزارز معادل ۳۰۰ سال مصرف واحد مسکونی است.
مدیر عامل توانیر با اشاره به اینکه کسی که بدون مجوز و به صورت غیرمجاز از این انرژی استفاده می نماید به جامعه صدمه می زند بخصوص در این شرایط حساس کرونایی که این مصرف ها امکان دارد سبب اختلال در تأمین برق سایر مشترکان شده و سبب قطع دستگاه تنفس مصنوعی شود امکان دارد حتی با جان مردم بازی کنند، اظهار داشت: وزارت نیرو با آنهایی که به صورت مجاز مصرف می کنند توافق نامه داریم و سال قبل همکاری خوبی کرده و در ساعت اوج بار مصرف خویش را کاهش دادند و متناسب با نیاز شبکه خویش را مدیریت کردند.
به نقل از ایشان، با فعالان استخراج رمز ارز که فعالیت آنها خسارت به مردم و به شبکه وارد می نماید برخورد خواهد شد و تا کنون و در هشت ماه گذشته حدود ۳۱۰ مگاوات شناسایی و جمع آوری شده و در این بازه زمانی هم نیروهایی را بسیج خواهیم کرد برای شناسایی و برخورد و از کسانی که در این بخش فعال می باشند می خواهیم فعالیت خویش را مجاز کنند.
روشنایی بین جاده ای و اتوبان ها بسیار بالاتر از استانداردهای جهانی است
مدیرعامل توانیر افزود: تمام تلاش و تلاش خویش را خواهیم کرد تا خاموشی نداشته باشیم و همکاری مردم در اینباره از اهمیت بالایی برخودار است. نیروگاه های برقابی سال جاری حدود ۴۰ درصد کمبود تولید دارند که سبب به هم خوردن عرضه و تقاضا خواهد شد ازاین رو لازم است کار بیشتری صورت گیرد و برنامه هایی تنظیم شده که درگام نخست از خود آغاز کرده و با سخت گیرانه برخورد کردن سازمان های اداری و سازمان های وابسته به وزارت نیرو مکلف شده اند مصرف انرژی خویش را ۵۰ درصد کاهش دهند.
متولی زاده افزود: سال جاری هم تعدیل روشنایی معابر پیگیری می شود و در گام بعد ادارات دولتی کنترل می شوند تا بطور حتم مصرف خویش را کاهش دهند و مرحله بعد مشترکان خانگی است که امید می رود مشترکان پرمصرف خانگی با اطلاع رسانی ما و ارتباطی که با آنها برقرار خواهد شد و اموزش های داده شده توجه نمایند و مصرف خویش را کاهش دهند.
وی در باره تعدیل روشنایی معابر اظهار داشت: در ایران روشنایی بین جاده ای و اتوبان ها بسیار بالاتر از استانداردهای جهانی است و برپایه این استاندارد ها جایی که تردد انسانی نیست نباید روشنایی وجود داشته باشد چونکه خودرو ها خود نور دارند ولی ما برپایه عادتی که هست روشنایی های جاده ای را حفظ خواهیم کرد اما با اعمال تعدیل و یک درمیان کردن اینکار صورت خواهد گرفت. این تعدیل در روشنایی معابر شهری خیابان ها نخواهد بود.
منبع:

1400/02/04
11:36:05
0.0 / 5
354
تگهای خبر: آموزش , انرژی , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز