یك مقام مسئول خبر داد؛

آغاز طرح جمع آوری گازهای همراه چشمه خوش

آغاز طرح جمع آوری گازهای همراه چشمه خوش ام آی جی تی: مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از شروع عملیات اجرائی پروژه جمع آوری گازهای مشعل میدان نفتی چشمه خوش در استان ایلام آگاهی داد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نفت، احمد رجبی اظهار داشت: این شرکت همسو با برنامه های کلان وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در خصوص شتاب بخشی در اجرائی کردن دستورعمل های حفظ محیط زیست و کاهش آلاینده های زیستی، جمع آوری گازهای مشعل را هدف گذاری و عملیاتی کرده است. در همین زمینه این شرکت جمع آوری گازهای مشعل میدان نفتی چشمه خوش را اواخر سال قبل به یک شرکت داخلی واگذار کرد که برمبنای قرارداد ۶۷ میلیون فوت مکعب در روز از گازهای انتقالی به مشعل در مدت ۶ ماه جمع آوری می شود.
وی درباره زمان بهره برداری این پروژه توضیح داد: طبق برنامه زمان بندی و باتوجه به آماده بودن کمپرسورها در کارخانه شرکت پیمانکار، پیش بینی می شود تا ابتدای مهرماه امسال، واحد جمع آوری و استحصال میعانات گازهای مشعل چشمه خوش راه اندازی و وارد فاز تولید شود و از محل فروش گازهای این میدان، حدود ۵ میلیون دلار در سال ارزش افزوده رقم بخورد.
این مقام مسئول هدف از اجرای این پروژه را بهره برداری مناسب از سرمایه های ملی، استفاده از توانمندی های داخلی در زمینه ساخت تجهیزات کاربردی همچون کمپرسورها، توسعه اقتصادی، حذف یا کاهش حداکثری آلاینده های زیست محیطی دانست که با تکمیل زنجیره ارزش در پروسه نفت و گاز، ایجاد فرصت های سرمایه گذاری مولد، رونق کسب وکار و اشتغال زایی را در منطقه غرب کشور فراهم می آورد.
به گزارش وزارت نفت، میدان نفتی چشمه خوش در ۵۲ کیلومتری شهرستان دهلران در استان ایلام واقع شده است.


منبع:

1400/02/05
13:19:36
0.0 / 5
278
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز