با دستور رئیس جمهور

شروع آبگیری سد بالارود اندیمشك

شروع آبگیری سد بالارود اندیمشك خوزستان آبگیری سد بالارود اندیمشک امروز 9 اردیبهشت ماه در مراسمی در محل این سد در اندیمشک و با حضور ویدئو کنفرانس رئیس جمهور شروع شد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، سد بالارود از سطح پی ۸۵ متر ارتفاع، ۱۰۵۴ متر طول و ۱۰ متر عرض دارد. این سد، خاکی با هسته رسی است که عملیات اجرائی آن از سال ۸۴ شروع شده و بعد از آبگیری، آب کشاورزی ۶۵۰۰ هکتار از اراضی اندیمشک و الوار گرمسیری را تامین می کند.

مخزن سد بالارود ۱۳۱ میلیون مترمکعب گنجایش دارد و برمبنای برآوردها ۱۷۱ میلیون مترمکعب آورد سالانه خواهد داشت.

این سد دارای یک نیروگاه ۴ مگاواتی خواهد بود که جانمایی نیروگاه در حد مطالعات شناخت انجام شده است و در قرارداد دیگری کار تکمیل آن احیانا توسط بخش خصوصی صورت خواهد گرفت.

براساس برنامه ریزی های انجام شده در آینده ۰.۸ میلیون مترمکعب آب آشامیدنی مناطق اطراف و شهرستان حسینیه توسط سد بالارود تامین می شود.

اشتغال زایی، تامین آب کشاورزی، رونق اقتصادی، کاهش خسارات احتمالی سیلاب ها، تامین آب آشامیدنی شهرهای حسینیه و سایر شهرهای اطراف و همین طور ایجاد جاذبه های گردشگری همچون مزایای ایجاد این سد در اندیمشک است.

در حال حاضر بدنه سد بالارود ۹۴ درصد و جاده های دسترسی و سایر ساختمان های آن ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارند اما امکان آبگیری سد با این شرایط نیز ممکنست.

این مراسم با حضور قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان و تعدادی از نمایندگان خوزستان در محل سد و با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور انجام شد.
1400/02/09
20:46:10
0.0 / 5
448
تگهای خبر: آب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز