بومی سازی ۶۰ قطعه كاربردی در برنامه امسال ملی حفاری

بومی سازی ۶۰ قطعه كاربردی در برنامه امسال ملی حفاری ساخت 60 قطعه مهم کاربردی در صنعت حفاری امسال در دستور کار مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران قرار دارد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهنود منصورنژاد- مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به نام گذاری امسال بعنوان سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها، اعلام نمود: این قطعات بر طبق اعلام نیاز مدیریت های عملیات حفاری، خدمات فنی، خدمات ویژه، نگهداری و تعمیرات، ابزار در گردش و مدیریت تدارکات و امور کالا در همکاری با مراکز علمی و پژوهشی و سازندگان و صنعتگران داخلی برای اولین بار ساخت داخل می شود.
وی با اعلان اینکه در مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت فعالیت ها در دو بخش اجرائی و پشتیبانی پیگیری و دنبال می شود، اظهار نمود: همچون بخش های اجرائی این مدیریت اداره مهندسی و فناوری ساخت است که در ارتباط مستمر با مدیریت های مختلف نیازهای ضروری را دریافت و مراحل تهیه دانش فنی و واگذاری به شرکت های توانمند واجد شرایط را تا مرحله ساخت پیگیری و نظارت مستمر می کند.
معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران اضافه کرد: تا حالا در نتیجه همکاری سازنده و مؤثر میان صنعت و دانشگاه و مشارکت و هم افزایی فنی با مجموعه های مرتبط، بیش از ۷ هزار قطعه پرمصرف و کاربردی در صنعت حفاری بومی سازی شده که باتوجه به تفکیک و تنوع سازندگان بیش از ۲۲ هزار قطعه است و همچنان روند افزایشی دارد.
طبق اعلام شرکت ملی حفاری ایران، منصورنژاد اظهار نمود: پارینه دستاورد همکاریهای، بومی سازی ۸۰ قطعه و تجهیز برای اولین بار در کشور بود که از این تعداد، ۲۰ قطعه بیش از رقم هدف گذاری شد که برمبنای ضرورت پیگیری و به ثمر نشست و زمینه تامین نکردن آنها از منابعی خارجی را فراهم آورد.
وی به انواع فیلتر دیزل ژنراتور اشاره نمود و اظهار داشت: دانش فنی این قطعات با همکاری جهاد دانشگاهی استان خوزستان تهیه و در هم افزایی با سازندگان بزرگ فیلتر در کشور، تولید داخل شد و بعد از گذر از مراحل تست آزمایشگاهی، اکنون در مراحل نهایی آزمون میدانی قرار دارد.
معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران اظهار داشت: ساخت شفت اصلی مربوط به تاپ درایو وارکو (VARCO) و ام اچ که از قطعات بسیار مهم و حساس گرداننده فوقانی است در نتیجه رایزنی و دریافت مجوز در قالب تولید بار اول از معاونت علمی فناوری نهاد ریاست جمهوری، از طرف دانشگاه ها و سازندگان توانمند داخلی نسبت به تهیه دانش فنی آنها اقدام شده و پیش بینی می شود تا اختتام امسال شاهد ساخت نمونه و آزمون میدانی دو شفت تاپ درایو وارکو و ام اچ باشیم، همین طور ساخت بونت سیل (Bonnet Seal) یا درزگیر فلنج میانی و کمربند ایمنی دکلبان که از تجهیزات ایمنی بسیار مهم در عملیات حفاری است به سرانجام رسیده و در چرخه عملیات به کار گرفته می شود.
منصورنژاد تصریح کرد: ساخت تجهیزات دورانی تجهیز UBD از دیگر تجهیزاتی است که در حال ساخت و گذراندن مراحل تعریف شده طبق دستورعمل است.1400/02/22
22:32:32
0.0 / 5
606
تگهای خبر: تولید , حفاری , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز