آژانس بین المللی انرژی اعلام كرد؛

رشد استفاده از انرژی های تجدیدپذیر استمرار دارد

رشد استفاده از انرژی های تجدیدپذیر استمرار دارد آژانس بین المللی انرژی اعلام نمود تولید و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر افزون در سال ۲۰۲۰ میلادی شتاب گرفته است و این روند هم استمرار می یابد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی (IEA) در گزارشی اعلام نمود که انرژی های تجدیدپذیر در سال ۲۰۲۰ به پشتوانه فعالیت ها در چین با سرعتی بی سابقه در دو دهه اخیر، رشد کرده است و در دو سال آینده هم این روند ادامه دارد.
ظرفیت سازی در انرژی های تجدیدپذیر در سال ۲۰۲۰ با ۴۵ درصد افزایش به ۲۸۰ گیگاوات (GW) رسید که بیشترین افزایش سالانه از سال ۱۹۹۹ را نشان می دهد، این رشد قابل توجه با وجود اختلال های زنجیره تأمین و تأخیرهای موجود در ساخت و سازها به دنبال همه گیری ویروس کرونا حاصل شده است.
بر اساس این گزارش، چین ۵۰ درصد از رشد ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر را پارسال میلادی به خود مختص کرده است و این سهم سال جاری ۴۵ درصد و در سال ۲۰۲۲، ۵۸ درصد خواهد بود. آژانس بین المللی انرژی در چشم انداز بازار انرژی های تجدیدپذیر برآورد کرد که ظرفیت جدید تولید این نوع انرژی برای سالجاری حدود ۲۷۰ گیگاوات و در سال ۲۰۲۲ حدود ۲۸۰ گیگاوات خواهد بود. این برآورد بیشتر از ۲۵ درصد بیشتر از برآوردهای پیشین آژانس در ماه نوامبر بود چونکه دولت ها مقدار بی سابقه ای از انرژی های تجدیدپذیر را به حراج گذاشته و شرکت ها به تعداد بی سابقه ای توافق خرید برق امضا کرده اند.
فاتح بیرول، مدیر آژانس بین المللی انرژی اظهار داشت: باد و انرژی خورشیدی امکان بیشتری برای دستیابی به اهداف آب و هوایی ایجاد می کنند، چونکه استفاده از این دو منبع انرژی تجدیدپذیر به صورت بی سابقه ای در حال افزایش می باشد. رشد ۹۰ درصد صنعت جهانی برق پارسال میلادی مدیون افزایش ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر بود.


منبع:

1400/02/23
22:26:34
0.0 / 5
285
تگهای خبر: آب , انرژی , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز