استمرار بحران كمبود سوخت در آمریكا

استمرار بحران كمبود سوخت در آمریكا کلونیال پایپ لاین قسمتی از فعالیتهایش را ازسرگرفته اما هشدار داد بازگشت کامل به فعالیت عادی شبکه خط لوله سوخت این شرکت بعد از متحمل شدن حمله باج افزاری، چند روز دیگر زمان خواهد برد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا اوایل روز پنج شنبه در توییتی اعلام نمود که شرکت کلونیال پایپ لاین بامداد روز جاری گزارش کرد که ازسرگیری فعالیت خط لوله در شب گذشته خوب پیش رفته است و این به مفهوم بازگشت به وضعیت عادی تا اختتام هفته خواهد بود.

کلونیال در اطلاعیه ای اعلام نمود بعد از احیای فعالیت، چند روز زمان خواهد برد تا زنجیره سوخت رسانی به وضعیت عادی برگردد. کلونیال تا حد امکان بنزین، دیزل و سوخت جت را منتقل خواهدنمود و تا بازگشت بازارها به وضعیت عادی به این کار ادامه می دهد.

سیستم کلونیال پایپ لاین که بزرگترین اپراتور شبکه خط لوله سوخت در آمریکاست، بعد از اینکه هدف حمله سایبری قرار گرفت روز جمعه تعطیل شد و جایگاههای سوخت را با کمبود بنزین روبرو کرد و به افزایش قیمتهای سوخت منجر گردید. قیمت بنزین در آمریکا به ۳.۰۲۸ دلار در هر گالن رسید و برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ بود که به بالای سه دلار افزایش پیدا کرد.

پس از این حمله سایبری و قطعی سوخت رسانی، بازرگانان کالا حداقل شش نفتکش برای حمل بنزین از اروپا به آمریکا کرایه کردند.

قطعی سوخت رسانی موجب خرید وحشت زده و کمبود سوخت در ایالتهای شرقی آمریکا شد و بیش از هزار جایگاه سوخت در جنوب شرقی این کشور نسبت به کمبود بنزین و دیزل که ناشی از خرید وحشت زده مردم و تعطیلی خطوط لوله سوخت بود، هشدار دادند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، وزیر انرژی آمریکا اعلام نمود مناطق پرجمعیت جنوب شرقی که با کمبود سوخت روبرو شده بودند از امروز شاهد بهبود اوضاع خواهند بود اما کمبود در همه مناطق رفع نمی گردد برای اینکه این خط لوله ۵۵۰۰ مایلی است و این طور نیست که با زدن یک سوئیچ، وضعیت تغییر کند.
1400/02/24
13:11:58
0.0 / 5
341
تگهای خبر: انرژی , بنزین , خرید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز