پرونده میدان های مشترك گازی بسته می شود

پرونده میدان های مشترك گازی بسته می شود مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: امروز با امضای قرارداد توسعه میدان فرزاد، پرونده میدان های مشترک گازی بسته می شود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مسعود کرباسیان امروز در آیین امضای قرارداد توسعه میدان فرزاد «ب» اظهار نمود: در طول هشت سال اخیر، ۱۷ فاز پارس جنوبی به بهره برداری رسید و ظرفیت تولید گاز پارس جنوبی با رشد حدود ۲.۵ برابری نسبت به سال 1392، حالا به بالای ۷۲۰ میلیون مترمکعب رسیده است.
بگفته وی در حوزه میدان های مشترک نفتی نیز ۲ میدان در مرحله دریافت مجوز شورای اقتصاد است که با نهایی شدن آن، همه میدان های مشترک نفتی نیز تعیین تکلیف می شوند.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار نمود: پتروپارس امروز ۱۰ میلیارد دلار پروژه دارد و نقش مرحوم ترکان در جایگاه امروز این شرکت اهمیتی بسزا دارد.
کرباسیان اظهار نمود: شرکت پتروپارس که عهده دار توسعه میدان فرزاد «ب» شده است، کارهای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را نیز در حال اجرا دارد و منابع مالی توسعه فاز ۱۱ هم از مسیر انتشار اوراق مشارکت تامین و متناسب با مقدر پیشرفت به طرح تزریق می شود.
بر طبق این گزارش، قرارداد توسعه میدان فرزاد «ب» امروز (۲۷ اردیبهشت ماه) میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت پتروپارس به امضا رسید.
میدان مشترک گازی فرزاد «ب» در محدوده بلوک فارسی در نوار مرزی ایران و عربستان و در فاصله نزدیک ۲۰ کیلومتری جزیره فارسی واقع شده که برمبنای اعلام شرکت نفت و گاز پارس، مقدار گاز درجای آن حدود ۲۳ هزار میلیارد فوت مکعب برآورد می شود.1400/02/27
22:21:31
0.0 / 5
332
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز