به طور روزانه؛

صادرات اوپك یك میلیون بشكه افزایش یافت

صادرات اوپك یك میلیون بشكه افزایش یافت صادرات نفت اوپک در ماه مه، یک میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کرده است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از اویل پرایس، مؤسسه ردیابی کشتی پترولجستیک اعلام نمود که صادرات نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از آغاز ماه مه تابحال در حالی یک میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کرده که ائتلاف این سازمان و متحدانش (اوپک پلاس) کاهش عرضه خویش را ۳۵۰ هزار بشکه در روز تسهیل کرده است.
در نشست وزیران اوپک پلاس که ابتدای ماه آوریل برگزار شد، اعضای این ائتلاف موافقت کردند تولید خویش را در ماه های مه تا ژوئیه به صورت تدریجی و به مقدار یک میلیون بشکه در روز بالا برند.
قرار است تولید اوپک پلاس در هر دو ماه مه و ژوئن به مقدار ۳۵۰ هزار بشکه در روز و در ماه ژوئیه بیشتر از ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.
افزون بر این، عربستان کاهش عرضه داوطلبانه روزانه یک میلیون بشکه ای خویش را هم در چند ماه آینده به صورت تدریجی تسهیل می کند.
تولید نفت عربستان در هر یک از ماه های مه و ژوئن ۲۵۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد.
در مجموع انتظار می رود تولید نفت اوپک پلاس تا آخر ماه ژوئیه سال جاری ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.
تصمیم ابتدای ماه آوریل اوپک پلاس مبین اعتماد سران اوپک پلاس به توانایی بازار برای جذب بیشتر نفت با شتاب برنامه های واکسیناسیون و افزایش سفر است.
ائتلاف اوپک پلاس و تمام تحلیل گران انتظار دارند تقاضای جهانی نفت در نیمه دوم ۲۰۲۱ بهبود قابل توجه ای داشته باشد و در اواخر سه ماه پایانی سال جاری به سطح قبل از بحران کرونا برسد.
با وجود نگرانی های اخیر درباره بحران کرونا در هند، اوپک، بانکهای سرمایه گذاری و آژانس بین المللی انرژی به رشد چشم گیر تقاضای جهانی نفت امسال میلادی خوشبین هستند.


منبع:

1400/02/28
21:40:56
0.0 / 5
359
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز